Detrusitol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zmniejsza częstość oddawania moczu oraz zapobiega popuszczaniu (nietrzymaniu) moczu w przypadkach nadreaktywności pęcherza moczowego (nieprawidłowego skurczu pęcherza moczowego podczas jego wypełniania).

Leczenie niestabilnego wypieracza pęcherza moczowego z objawami parć naglących, częstomoczu lub nietrzymania moczu z parcia.
Nie stosować u pacjentów z zatrzymaniem moczu, jaskrą z wąskim kątem przesączania (niepoddającą się leczeniu), miastenią, ciężką postacią wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz toksycznym rozszerzeniem okrężnicy. Ostrożnie u pacjentów z przeszkodą odpływu z pęcherza moczowego i związanym z tym ryzyldem zatrzymania moczu, chorobami powodującymi utrudnienie swobodnego przechodzenia (pasażu) treści pokarmowej (np. zwężenie odźwiernika żołądka), chorobami nerek lub wątroby, przepukliną roztworu przełykowego przepony.
Możliwość nasilenia działania (i nasilenia działań niepożądanych) z lekami przeciwdepresyjnymi. Tolterodyna hamuje działanie metoklopramidu (metoclopramide) i cizaprydu (cisapride). Unikać jednoczesnego stosowania z erytromycyną (erythromycin), ketokonazolem (ketoconazole) i mikonazolem (miconazole) ze względu na możliwość interakcji (dotychczas w pełni niepotwierdzonych).
Przyjmować niezależnie od posiłków 2 razy na dobę po 2 mg (co 12 godzin); u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby zalecaną dawką jest 1 mg co 12 godzin (2 razy na dobę po 1 mg). W przypadku wystąpienia działań niepożądanych dawkę można zmniejszyć do 1 mg co 12 godzin (2 razy na dobę po 1 mg).
tabletki powlekane po: 1 mg, cena od 100 do 200 zł; 2 mg, cena od 100 do 200 zł
tabletki powlekane po: 1 mg, 2 mg; tolterodyna
UWAGI: po 6 miesiącach leczenia należy rozważyć celowość jego kontynuacji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Detrusitol a alkohol

Detrusitol u osób starszych(65 lat i więcej)
Detrusitol dla dzieci(do 18 lat)
Detrusitol w ciąży
Detrusitol a karmienie piersią
Detrusitol a prowadzenie pojazdów
Detrusitol refundacja

Detrusitol cena i opakowania

Detrusitol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania