Eva/qu

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Naturalny proces wypróżniania powinien następować codziennie lub przynajmniej co 2-3 dni. Jeśli tak się nie dzieje, mogą pojawiać się mniej lub bardziej dotkliwe zaburzenia zdrowia, jak bóle głowy, brzucha, niedrożność jelit, uszkodzenia skóry. Najczęstszą przyczyną zaparć są zatrzymania stolca na ostatnim odcinku jelit, czyli bańce odbytnicy. W takim wypadku konieczne jest zastosowanie środka działającego miejscowo, który pobudzi organizm do usunięcia zalegających mas kałowych.
Czopki Eva/qu są przeznaczone do regulacji wypróżnień u osób szczególnie wrażliwych, kobiet w ciąży i osób starszych. Nie zawierają silnie działających substancji lecz delikatnie musujące po aplikacji: dwuwęglan sodowy i dwuwinian potasowy.
Po aplikacji podłoże czopkowe zaczyna się rozpuszczać uwalniając substancje aktywne, z których powstają mikropęcherzyki. Pęcherzyki wywierają nacisk na ściany odbytu, a także zmiękczają zalegające masy kałowe. W wyniku tego podwójnego mechanizmu działania organizm zostaje pobudzony do fizjologicznego wypróżnienia, a sam proces zostaje ułatwiony.
Efekt pojawia się szybko, bo już po 3-4 minutach od aplikacji. Ważne jest, że czopki nie działają drastycznie, dlatego są zalecane w zwalczaniu zaparć zarówno u ciężarnych jak i starszych.

Opóźnienie rytmu naturalnych wypróżnień, zaparcia w ciąży, podczas karmienia piersią, u osób starszych, niepełnosprawnych i obłożnie chorych, szybkie usunięcie zaparć, wywołanie wypróżnienia koniecznego przed zabiegami chirurgicznymi itp.
Czopki są bezpieczne do stosowania przy towarzyszących zmianach chorobowych czy przy wielokrotnym i przewlekłym stosowaniu.
brak danych
Jednorazowo można użyć jednego lub kilku czopków.
Po wyjęciu z opakowania czopek należy zaaplikować do kanału odbytnicy aż do całkowitego wprowadzenia. Zaraz po wprowadzeniu czopek zaczyna się rozpuszczać i wywołuje pożądany efekt. Należy się jednak powstrzymać od wypróżnienia przez kilka minut po wprowadzeniu aby uzyskać optymalny efekt. W tym czasie najlepiej chodzić, a nie leżeć lub stać.
brak danych
Czopek zawiera dwuwęglan sodowy i dwuwinian potasowy zawieszone w podłożu z polietylenoglikolu (PEG) rozpuszczalnym w wodzie.
Działania niepożądane
Czopki Eva/qu zawierają jedynie łagodnie działające, naturalne i nietoksyczne, niewchłaniające się substancje aktywne. Dzięki temu nie wywołują objawów niepożądanych podczas stosowania. Możliwe jest jedynie lekkie pieczenie lub podrażnienia po aplikacji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Eva/qu a alkohol

Eva/qu u osób starszych(65 lat i więcej)
Eva/qu dla dzieci(do 18 lat)
Eva/qu w ciąży
Eva/qu a karmienie piersią
Eva/qu a prowadzenie pojazdów
Eva/qu refundacja

Eva/qu cena i opakowania

Eva/qu Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Eva/qu uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 17 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (17 opinie pacjentów)42 komentarze Eva/qu

 1. Werka

  czopki działają szybko, ale nie gwałtownie. Już do kilkunastu minut po aplikacji. Są bezpieczne dla dzieci już od 2 lat – moja córka własnie w takim wielku zaczęła mieć problem z zaparciami. Fajnie sprawdzają się również na wyjazdach – zabieramy ze sobą zawsze do podróżnej apteczki

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Alicja

  Czopki są bardzo dobre, stosowałam przez pewien czas jak wystąpiły zaparcia. Dzięki nim szybko wyregulowałam czas wypróżnień.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. AGATA

  Cena czopków jest niewygórowana, są bardzo skuteczne, czasami trzeba zastosować więcej czopków np. 2-3 sztuki, aby całkowicie się wypróżnić, około 10 minut po podaniu następuje wypróżnienie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Justyna

  Czopki są niezastąpione kiedy nasze dziecko zmaga się z zaparciami. Działają szybko i skutecznie. Dla mnie bardzo ważne jest to, że nie uzależniają a pomagają wyregulować proces wypróżniania.
  Cena rozsądna

  Odpowiedz
 5. Maria

  Super produkt. Czopki bardzo mi pomogły zwłaszcza w okresie połogu, kiedy wypróżnienie nie było dla mnie czymś przyjemnym. Po aplikacji w kilka chwil bezboleśnie uwolniły mnie od problemu.

  Odpowiedz
 6. CeCe

  Są świetne. Szybko mi pomogły uporać się z zaparciami. Polecam. Warto mieć je w domowej apteczce.

  Odpowiedz
 7. Agnieszka

  Cena czopków jest przystępna, są skuteczne, jestem zadowolona z zastosowania właśnie tego preparatu. Pozbyłam się dzięki nim długich zaparć.

  Odpowiedz
 8. Estela

  Delikatne, ale szybkie i skuteczne działanie, nie trzeba przechowywać w lodówce, więc można zabrać ze sobą na wyjazd, w moim przypadkiu bardzo dobrze się sprawdzają.

  Odpowiedz
 9. Anita

  bardzo delikatnie, szybko i skutecznie działąjące czopki, bezpieczne dla całej rodziny, od dziecka po seniora, z tym, ze dla dzieci jest wersja Bambini, bardziej dopasowana „rozmiarowo”. Polecane dla kobiet w ciąży, więc w kwestii bezpieczeństwa nie mam żadnych watpliwości.

  Odpowiedz
 10. Renata

  Działają szybko i skutecznie, cena nie jest wygórowana. Dla mnie są najlepszym sposobem na zlikwidowanie zaparcia.

  Odpowiedz
 11. Qlka

  Polecam. Bardzo skuteczne a równocześnie delikatne czopki. Bez problemu pomagają się wypróżnić nawet przy uciążliwym zaparciu.

  Odpowiedz
 12. Dorota

  Dzięki tym czopkom pozbyłam się zaparć które miałam od długiego czasu. Wyregulowałam dzięki nim wypróżnienia, teraz staram się zawsze pić odpowiednią ilość płynów, w domowej apteczce zawsze mam te czopki, tak na wszelki wypadek 🙂

  Odpowiedz
 13. Kama

  U mnie się sprawdzają, zabrałam je na wczasy, bo na wyjazdach zawsze mam problem z wypróżnieniem. Nie trzyma się ich w lodówce, można zaplanować czas na odwiedzenie łazienki.

  Odpowiedz
 14. Eliza

  Czopki używam będąc w ciąży, mój lekarz polecił mi je, ze względu na bezpieczeństwo dla dziecka. Nie wchłaniają się, nie wywołują alergii, działają tylko miejscowo.

  Odpowiedz
 15. Kalina

  Używam ich przy hemoroidach, są łagodne w działaniu i nie przeczyszczają, nie podrażniają. Mogę się bez problemu wypróżnić.

  Odpowiedz
 16. Natalia

  Bardzo dobre czopki. Czasem muszę użyć dwóch czopków, bo jeden nie wystarcza. Dzieje się tak jak mam dłuższe zaparcie.

  Odpowiedz
 17. Werka

  Jestem w ciąży i zmagam się z przewlekłymi zaparciami. Niestety mam oprór przed łykaniem jakichkolwiek środków na przeczyszczenie, więc czopki są dla mnie idealne. Działają w trakcie 15 minut od aplikacji, nie podrażniają , można sobie zaplanować czas wypróżnienia .No i najistotniejsze, że są bezpieczne.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 18. Tollka

  Są świetne. Szybko przynoszą ulgę. Bardzo dobry środek na szybkie pozbycie się zaparcia

  Odpowiedz
 19. Asska

  W mojej aptece niedawno mieli na nie promocje i przed wakacjami stwierdziłam, że wypróbuję, bo w sumie często na wakacjach miewam zaparcia. I powiem szczerze, że to była bardzo dobra decyzja. Świetne czopki, które naprawdę szybko działają. Godne polecenia.

  Odpowiedz
 20. Joanna

  Mam po porodzie kłopoty z hemoroidami, stosowałam różne metody i mogę powiedzieć że te czopki naprawdę mi pomagają i nie odczuwam bólu. Działają szybko i cena tez jest umiarkowana.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 21. Olcia

  Korzystam z tych czopków kiedy naturalne metody zawiodą. Są skuteczne i szybkie w działaniu. Nie podrażniają. Jak dla mnie to mogłyby być troszkę mniejsze.

  Odpowiedz
 22. Memka

  Bardzo niedrogie i bardzo skuteczne! Nie wierzyłam dopóki sama nie miałam problemu i nie przetestowałam. A mama już od jakiegoś czasu mi o nich mówiła, dopiero jak zaszłam w ciążę to zobaczyłam co to znaczy mieć zaparcia.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 23. Estela

  dla mnie nie ma lepszego środka, przy sporadycznych zaparciach, delikatne, ale skuteczne, zawsze mam w apteczce, w razie czego.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 24. Asia

  15 minut i koniec zaparć i wzdęć. Myślę, że warto mieć w apteczce.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 25. Aniela

  Cena jest różna w różnych aptekach z tego co widziałam, ale ja sobie już nie wyobrażam domowej apteczki bez tych czopków. Wszystkim moim koleżankom je polecam, są absolutnie genialne i skuteczne!

  Odpowiedz
 26. topcia

  Bardzo skuteczne a zarazem delikatne. Pomogły mi w czasie ciąży kiedy miałam straszne zaparcia.

  Odpowiedz
 27. Małka

  Genialne!!! Uratowały mi wakacje. O mały włos nie przesiedziałam urlopu w domu lub w hotelowej łazience… czopki szybko działają, bez efektów ubocznych. Bardzo polecam!

  Odpowiedz
 28. Gwizdek

  Mega skuteczne, w bardzo dobrej cenie! Polecam, sprawdzają się zawsze przy moich zaparciach!

  Odpowiedz
 29. beata

  bardzo skuteczne, przy czym bardzo delikatne..bez efektu przeczyszczenia, cena jak za komfort w samopoczuciu, myślę, że do zaakceptowania.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 30. Iza

  100% skuteczności, brak efektów ubocznych. W miarę tanie. Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 31. diss

  Czopki działają rewelacyjnie. Szybko, delikatnie i skutecznie. Są jednak trochę drogie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 32. Kamiśka

  Powiem krótko, zwięźle i na temat – mega! W mojej apteczce domowej mają już swoje stałe miejsce, żadne zaparcia są mi już niestraszne.

  Odpowiedz
 33. lemona

  Te czopki są genialne! Jestem karmiącą matką, zaparcia miałam takie, że mąż myślal, że jestem w kolejnej ciąży… no nic nie pomagało, dopiero eva/qu. 15 minut i po sprawie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Lidka

   Rozumiem, że te czopki są w pełni bezpieczne jeżeli stosujesz je w okresie kamienia piersią

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
   • dawid

    Tak, substancje zawarte w czopkach nie wchłaniają się działając jedynie w obrębie jelita. Można je bezpiecznie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią w przeciwieństwie do wielu popularnych tabletek czy herbatek przeczyszczających (Dicopeg, Xenna, Obstilax, Bisacodyl)

    Odpowiedz
 34. Katarzyna

  Niesamowita skuteczność i szybki czas działania. Uratowały mnie przed leżeniem i składaniem się z bólu w łóżku. Cena atrakcyjna, kupiłam na wszelki wypadek nawet dwa opakowania. Polecam!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 35. Martyna

  Dla mnie właśnie czopki są najwygodniejsze, jakoś nie mam z tym żadnego problemu. Stosuję sporadycznie, ale jestem zadowolona. Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • lemona

   Najlepsze czopki jakie stosowałam! Szybko i skutecznie, dokładnie tak jak jest w ulotce. Polecam, ja je mam zawsze przy sobie!

   Odpowiedz
 36. klara29

  Zawsze mam je w torebce na wszelki wypadek – działają szybko bo w ciagu 15min od aplikajci, jestem zadowolona z tego produktu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 37. kasia

  Nie bardzo mogę stosować czopki ze względu na duskomfort więc może są i dobre ale nie dla mnie, wolę dicopeg jednak

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania