Diuver

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Diured
Torsemed

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Diuver jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Długotrwałe obniżające ciśnienie tętnicze (w dawkach niewywierających istotnego efektu moczopędnego) oraz bardzo silne moczopędne i przeciwobrzękowe (dawki wyższe; działanie silniejsze od furosemidu – siła działania 10 mg torasemidu odpowiada ok. 25 do 40 mg furosemidu).

Tabletki 10 mg: nadciśnienie tętnicze, zazwyczaj w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie (w Polsce nie stosowany z tego wskazania); obrzęki pochodzenia sercowego. Tabletki 200 mg: wyłącznie ciężka niewydolność nerek (ostra lub przewlekła; przebiegająca ze znacznym podwyższeniem stężenia kreatyniny we krwi >6 mg%) z towarzyszącym skąpomoczem (zmniejszone wydalanie moczu, utrzymujące się w granicach 200 do 500 ml na dobę).
Patrz Furosemidum. W porównaniu z furosemidem torasemid charakteryzuje się mniej nasilonymi niekorzystnymi działaniami metabolicznymi (mniejsze tendencje do polekowego obniżenia stężenia potasu czyli hipokaliemii, praktycznie brak wpływu na stężenie magnezu, fosforanów, cukru i kwasu moczowego we krwi).
Patrz Furosemidum. W odróżnieniu od furosemidu – nie wchodzi w interakcje z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, digoksyną, spironoloaktonem.
Nadciśnienie tętnicze: 1 x na dobę po ćwierć do pół tabletki po 5 mg (czyli od 2,5 do 5 mg na dobę; co odpowiada ćwierć do pół tabletki po 10 mg). Obrzęki pochodzenia sercowego: 1 x na dobę po 1 do 2 tabletek po 5 mg (czyli od 5 do 20 mg; co odpowiada maksymalnie 2 tabletkom po 10 mg).
brak danych
Torasemid. Tabletki powlekane po 5 mg.
Patrz Furosemidum. W dawkach 2,5 do 5 mg na dobę, stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego nie wywiera jeszcze działania moczopędnego. Stosowanie torasemidu wiąże się z rzadziej występującymi innymi działaniami niepożądanymi, w tym – brakiem działania uszkadzającego słuch i narząd równowagi (ototoksyczność).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Diuver a alkohol

Diuver u osób starszych(65 lat i więcej)
Diuver dla dzieci(do 18 lat)
Diuver w ciąży
Diuver a karmienie piersią
Diuver a prowadzenie pojazdów
Diuver refundacja

Diuver cena i opakowania

Diuver Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Diuver uzyskał ocenę 2.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.8/5 (2 opinie pacjentów)



7 komentarzy Diuver

  1. pacjent

    (82lata) na 4 dzień od zażycia leku w dawce 5mg pojawiło się kołatanie serca, przez pierwsze 3 dni takie objawy nie wystąpiły, dodatkowo jest zażywany jeszcze wcześniej brany Axtil 10mg (czyli axtil 1×0,5 tab i diuver 1×1) dodatkowo molsidomina i acard, co 2 dzień kaldyum, leki są stosowane od 2 tygodni, wkrótce wizyta kontrolna.. wspomnę jeszcze że lek diuver biorę 1 raz w życiu i ciśnienie rozkurczowe spada do np. 55 uderzeń, czyżby obniżał też tą drugą wartość ?

    Odpowiedz
  2. Pacjent

    Podnosi cukier ( glukozę ) we krwi, a lekarzom zapomniało się wpisać do karty informacyjnej przy wypisie neoparin 0,4 mimo, że w szpitalu co drugi dzień mi to wstrzykiwano!

    Odpowiedz
  3. kris

    Furosemid tańszy i refundowany- lekarze zamieniają na droższy bez refundacj dla pacjenta bo to oni są refundowani pomimo obrzęków!
    Podobnie napisał info z żalem ze pacjent odstawił lek Nubilad bo wyczytałem w ulotce ze przy pochp nie powiono się tego leku uzywac! Na ten lek zwrócili mi uwagę w wypisie lekarze szpitala SAS Axarqiila Malaga!
    Jak tu widać w pl kompletny brak współdziałania lekarzy różnych specjalności -tu kardiolog i pulmonolog.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  4. komentator

    cena tego preparatu,skacze -zawsze z wyżką-jak to mówią pieniądz nie śmierdzi
    i co to dalej się wypowiadać-to nic nie zmieni—-żeby się leczyć trzeba być zdrowym
    kto ma charakter pazerny ten zawsze znajdzie sposób do windowania ceny
    widać to od zawsze że producent dąży wiadomo do czego
    tyle w temacie i tak to spłynie po producencie jak z rynny

    Odpowiedz
    • kris

      Lekarze pl mają w oczach nie pacjenta ale pieniądze jego i starają się wcisnąć leki drogie bez refundacji bo pewnie maja z tego korzyść! Poza tym kompletny brak wiedzy i współpracy o innej chorobie pacjenta -u mnie pumonologa- chirurg kazał wziąć jakiś lek na kaszel, a przy pochp chory musi kaszleć aby się nie udusił.
      Q ten sposób zamiast leczyć za powierzone wysokie wynagrodzenie oni mordują pacjentów!
      W szpitalu SAS AXARQIILA MALAGA inny świat -badanie 3ch specjalistów i wspólna diagnoza z udziałem chorego i zastosowane leczenie. Spytał mnie o język w jakim mają rozmawiać abym rozumiał! W 9 godz. naprawili wsztstko co w pl nie mogli naprawić miesiącami

      Odpowiedz
  5. primaar

    Bardzo obniża sód we krwi. Trzeba uważać, bo za niskie sody są groźne dla układu nerwowego – obrzęk mózgu itd. Brałam diuwer i po kilku miesiącach zamieniono go na furosemid – tutaj trzeba uważać na utratę potasu bo to z kolei szkodzi dla serca.

    Odpowiedz
  6. Anonim

    Jestem 85 letnią kobietą chorującą na nadciśnienie. Diuver 5 mg brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 85 dni w dawce: 1 tabletek. Pisze o nim negatywną opinię ale chyba to tylko w tym przypadku mojej cioci, przy nadciśnieniu zastosowano u niej furę różnych leków miedzy innymi i ten który spowodował kołotanie serca, odwodnienie do tego stopnia że wylądowała w szpitalu i podawano jej kroplówkę z solami. Przy diuretyka należy ostrożnie żeby nie przedobrzyć. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Diuver 5 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania