Genotropin 12 somatropina

Działanie leku i ulotka

Genotropin 12, substancją aktywną leku jest somatotropina. Somatotropina to hormon wzrostu wydzielanym przez komórki przedniego płata przysadki mózgowej. Jej główną funkcją jest pobudzenie wzrostu. Konieczność podawania leku występuje m.in. w przypadku zaburzeń wzrostu spowodowanych zmniejszonym wydzielaniem hormonu wzrostu i związanymi z tym zaburzeniami wzrostu, w zespole Turnera gdzie wydzielanie hormonu wzrostu jest prawidłowe, ale występują niedobory wzrostu. U chorych z zespołem Turnera(choroba występuje tylko u dziewcząt) podawanie hormonu wzrostu wpływa na uzyskanie końcowego wzrostu odpowiedniego dla określonej populacji zdrowych kobiet, pozytywnie wpływa również na proporcje ciała, obniżenie ciśnienia rozkurczowego krwi oraz stężenia cholesterolu całkowitego, LDL i HDL.

Dzieci
Zaburzenia wzrostu związane z niewystarczającym wydzielaniem hormonu wzrostu i zaburzenia wzrostu
związane z zespołem Turnera lub przewlekłą niewydolnością nerek.

Dorośli
Terapia zastępcza u osób dorosłych z wyraźnym niedoborem hormonu wzrostu.

Nadwrażliwość na substancję czynną. Nie należy podawać dzieciom, u których wzrost kości długich został już zakończo ny oraz w przypadku dzieci po przeszczepie nerek. Przeciwskazaniem jest również czynny proces nowotworowy, ciężkie zaburzenia oddechowe, po skomplikowanych zabiegach operacyjnych dotyczących serca i jamy brzusznej oraz współistniejące urazy powstałe w wyniku wypadku.
Jednoczesne leczenie glikokortykosteroidami może hamować pobudzające wzrost działanie produktów zawierających somatropinę. Dlatego pacjenci leczeni glikokortykosteroidami powinni być uważnie monitorowani, w celu oceny potencjalnego wpływu leczenia na wzrost.

Ciąża i karmienie piersią

Produkty zawierające somatropinę nie są zalecane kobietom w ciąży oraz kobietom w wieku rozrodczym niestosującym skutecznej metody antykoncepcji.

Nie należy przyjmować leków zawierających somatotropinę w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie i schemat podawania produktu leczniczego powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Opakowanie 5 jednorazowych, wielodawkowych wstrzykiwaczy GoQuick zawierających wkład z proszkiem i rozpuszczalnikiem po 1 ml 4936,80 zł. Lek jest w pełni refundowany.
1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 5,3 mg (16 j.m.) lub 12 mg (36 j.m.) somatropiny(Somatropinum), która jest produkowana w komórkach bakterii Escherichia coli technologią rekombinacji DNA plus substancje uzupełniające.
Działania niepożądane
Występujące bardzo często i często: reakcje w miejscu wstrzyknięcia, ból stawów, ból mięśni, sztywność mięśniowo – szkieletowa, obrzęk obwodowy, parestezje, łagodne nadciśnienie śródczaszkowe.

Częstość występowania nieznana: białaczka, cukrzyca typu II, zmniejszenie stężenia kortyzolu we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Genotropin a alkohol

Genotropin u osób starszych(65 lat i więcej)
Genotropin dla dzieci(do 18 lat)
Genotropin w ciąży
Genotropin a karmienie piersią
Genotropin a prowadzenie pojazdów
Genotropin refundacja

Genotropin cena i opakowania

Genotropin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania