Vermox

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silny środek przeciwrobaczy o szerokim zakresie działania(na wiele gatunków pasożytów). Jest lekiem z wyboru w zakażeniach pasożytniczych. Jest stosowany w zakażeniach włosogłówką, tęgoryjcami, glistą ludzką, owsikami, tasiemcem uzbrojonym i nieuzbrojonym, bąblowcem oraz w zakażeniach mieszanych kilkoma różnymi pasożytami.

Zakażenia przewodu pokarmowego włosogłówką (owsica), włośnicą, glistą ludzką, tasiemcem uzbrojonym i nieuzbrojonym, tęgoryjcem dwunastniczym; zakażenia mieszane różnymi rodzajami pasożytów. Inne zakażenia pasożytnicze (bąblowica, onchocerkoza).
Zakaz picia alkoholu podczas leczenia i bezpośrednio po jego zakończeniu. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.
jednoczesne stosowanie cymetydyny (cimetidine) nasila i wydłuża działanie 6 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg mebendazolu.u.
Przyjmować na czczo; zakażenia wlosoglówką (owsica): jednorazowo 1 tabletka; powtórzenie kuracji po 2 i 4 tygodniach; zakażenia włośnicą, glistą ludzką, tasiemcem uzbrojonym i nieuzbrojonym, tęgoryjcem dwunastniczym; zakażenia mieszane różnymi rodzajami pasożytów: 2 razy na dobę po 1 tabletce przez 3 kolejne dni; w innych zakażeniach (bąblowica, onchocerkoza) dawkowanie bywa wyższe, a stosowanie leku dłuższe.
cena do 5 zł.
6 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg mebendazolu.
Działania niepożądane
Może powodować brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, uczucie osłabienia, zmęczenia, odczyny uczuleniowe z gorączką, zaczerwienieniem i świądem skóry oraz wysypką.
Opakowanie
6 tabl., 1 tabl. = 100 mg 6 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg mebendazolu.u.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Vermox a alkohol

Vermox u osób starszych(65 lat i więcej)
Vermox dla dzieci(do 18 lat)
Vermox w ciąży
Vermox a karmienie piersią
Vermox a prowadzenie pojazdów
Vermox refundacja

Vermox cena i opakowania

Vermox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Vermox uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)6 komentarzy Vermox

 1. prazykwantel sprzedam

  Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan

  Oferuje leki przeciw pasozytom:

  Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 03.2020, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek – glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

  Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym – tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

  Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek – przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry.

  Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2019, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków – glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu.

  Zentel Albendazol 200mg 5zł – obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

  Zen Plus – lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 04.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno.

  Disulfiram tabletki 100mg 2zł, ważny 11.2020, listki po 10 tabletek i 500mg 3.5zł, ważny 04.2021, listki po 4 tabletki – Giardia Lamblia.

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com

  Odpowiedz
 2. M.S

  Vermox just ok Ja go stosuje co 3…4 miesiace regularnie od lat karzdy powinien..bo czy My czy pieski kotki dla nich nie ma znaczenia.pozdrawiam wszystkich

  Odpowiedz
 3. Miś

  Mam Vermox 100mg i lekarka kazała mi brać bo jednej tabletce w trakcie posiłku…
  Czytałam na różnych forach że niby lek nie pomaga, ale nie którzy pisali z takim przekonaniem że nawet brali do końca tyg i już nie mieli. Czy to prawdziwe że mogło się to jakimś cudem stać??
  Mam Pasożyta Owsik i biorę dopiero od Poniedziałku ale widzę w zmiany moczu jest jakiś taki żółty, mam nadzieję że to pomaga…
  Ktoś może wie czy jedzenie ogórków i pijąc wodę z ogórków pomaga??
  Czy trzeba jeszcze do tego jeść kapustę kiszoną i pić z niej wodę???

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania