Opokan tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Kapsiplast
Aspicam BIO

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera meloksykam – niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu uśmierzającym ból i redukującym gorączkę. Meloksykam jest inhibitorem enzymu zwanego cyklooksygenazą, która przekształca kwas arachidonowy do mediatorów bólu – prostaglandyn H2, przez co niweluje dolegliwości po urazach fizycznych, migrenie tudzież reumatyzmie, ponadto (jak inne NLPZ) blokuje tromboksan A, jednak w tak niskim stopniu, że nie interferuje w nadmierne gromadzenie się płytek krwi w świetle naczyń. Lek zaczyna działać około 30-60 minut po podaniu doustnym; występuje także w postaci zastrzyków. Spośród wszystkich niesteroidowych leków przeciwzapalnych jest najbezpieczniejszy do stosowania u osób z zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego.

Choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa.
Stosowanie meloksykamu przeciwsskazane jest osób z nadwrażliwością na niesteroidowe leki przeciwzapalne, astmą oskrzelową, polipami nosa, krawwieniami w obrębie przewodu pokarmowego, ciężką niewydolnością serca, wątroby oraz nerek; u kobiet ciężarnych, osób z zapaleniem przełyku, chorobą wrzodową, ze zbytnio rozrzedzoną krwią, nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, obrzękami.
Meloksykam wykazuje interakcje z inhibitorami (preparaty z grejpfruta, ketokonazol) oraz stymulatorami enzymatycznymi, NLPZ`ami (aspiryna, pyralgina, ibuprofen), innymi lekami przeciwzakrzepowymi (heparyna, klopidogrel, warfaryna), lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (beta-adrenolityki, inhibitory konwertazy angiotensyny, substancje rozszerzające naczynia oraz moczopędne), cyklosporyną, takrolimusem, solami litu (lek stosowany w niektórych zaburzeniach psychicznych), metotreksatem oraz cholestyraminą.
Choroba zwyrodnieniowa stawów: dorośli i dzieci po 15 roku życia: 7,5 mg/dzień, maksymalnie 15 mg/dzień;
Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa: a) osoby z podeszłym wieku: 7,5 mg/dzień; b) Osoby dorosłe: początkowo 15 mg/dzień, potem 7,5 mg/dzień;
Podanie domięśniowe: w mięsień pośladka; a) dorośli: 15 mg/dzień; b) chorzy ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych: 7,5 mg/dzień.
a) Tabletki po 7,5 mg meloksykamu; 10 sztuk w opakowaniu – 10,21 zł (100%); b) Tabletki po 7,5 mg meloksykamu; 20 sztuk w opakowaniu – 19,91 zł (100%); c) Tabletki po 7,5 mg meloksykamu; 30 sztuk w opakowaniu – 29,56 zł (100%). Lek nie podlega refundacji.
Meloksykam + substancje pomocnicze.
Działania niepożądane
Ból głowy, ramienia, pleców lub szczęki, krwiomocz, zamazany widok, uczucie uścisku w klatce piersiowej, dreszcze, kaszel, ciemna barwa moczu, zaburzenia oddychania, rozszerzenie tętnic szyjnych, zawroty głowy, uczucie tracenia przytomności, zmęczenie, uogólniona słabość, zwiększone ciśnienie krwi, nadwrażliwość na światło słoneczne, zwiększone pragnienie, nieregularne bicie serca, utrata apetytu, ból podczas oddawania moczu, zaczerwienienie skóry, poparzenia słoneczne przy ekspozycji na promieniowanie UV, nadmierne pocenie, drżenie rąk lub stóp, krwotok wewnętrzny, otyłość, żółtaczka, miejscowa wysypka, nudności, wymioty, szybki, słaby puls, gorączka, ból mięśni lub stawów, uczucie lekkości w głowie, zaczerwienienie oczu, ból brzucha, nieprzyjemny zapach z ust, zaburzenia mowy, podwójne widzenie, problemy z wymową oraz spowolnienie mówienia, zaburzenia koordynacji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Opokan a alkohol

Opokan u osób starszych(65 lat i więcej)
Opokan dla dzieci(do 18 lat)
Opokan w ciąży
Opokan a karmienie piersią
Opokan a prowadzenie pojazdów
Opokan a grejpfrut
Opokan a słońce i solarium ☼
Opokan refundacja

Opokan cena i opakowania

Opokan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Opokan tabletki uzyskał ocenę 3.1 z 5 na podstawie 10 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.1/5 (10 opinie pacjentów)10 Opinie o Opokan tabletki

 1. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na bóle stawów. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Super lek, na moje bóle stawów jak znalazł, dobrze że można go kupić bez recepty i działa długo i podobno jest mniej szkodliwy od innych leków przeciwbolowych. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Opokan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Anonim

  Jestem 45 letnią kobietą chorującą na ból kregosłupa. Opokan brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Zażyłam na ból w kręgosłupie ale niestety pojawił się obrzęk i zaczerwienienie twarzy oraz wysypka, widocznie jestem uczulona, więc polecam uwagę przy stosowaniu lekarstwa. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Opokan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 3. Anonim

  Jestem 39 letnim mężczyzną chorującym na bóle. Opokan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 162 dni w dawce: 2 tabletek. Kolana bolały mnie tak bardzo jak przy zwichnięciu, bardzo się cieszę że pojawił sie ten lek długodziałający bo ibuprofen już mi nie pomagał. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Opokan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 4. Anonim

  Jestem 43 letnim mężczyzną chorującym na bóle. Opokan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 283 dni w dawce: 1 tabletek. Już po trzeciej tabletce ustąpiły bóle i sztywność stawów a nawet zmniejszyły się bóle kręgosłupa, ale potem niestety odezwały się bóle brzucha i piekło mnie całe ciało,więc może nie do końca jest taki bezpieczny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Opokan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 5. Anonim

  Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na ból pleców. Opokan brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Uważajcie na ten lek!
  Tylko po 1 tabletce wystąpiło najpierw swędzenie, potem potężny obrzęk twarzy (policzki), który po tygodniu skończył się zaczerwienieniem i złuszczeniem skóry.
  Nigdy na nic nie byłem uczulony- do tej pory jak zażyłem opokan.
  Ból pleców nie ustąpił. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 6. Anonim

  Jestem 65 letnim mężczyzną chorującym na zwyrodnienia stawowe, reumatyzm. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 122 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Lek mało skuteczny. Uśnieżanie bólu znikome. Cena w stosunku do pozytywnych efektów niewspółmiernie wysoka. Do tego należy dodać bardzo dużo skutków ubocznych, przed którymi należy przestrzec wszystkich którzy sięgną po ten specyfik (bo lekiem to trudno nazwać) Ciekawe jakim cudem uzyskał pozytywne wyniki badań klinicznych. Wysoką cenę należy pewnie tłumaczyć chęcią pokrycia kosztów reklam TV. Do tego mnóstwo pozytywnych opinii zawierających powielone z ulotki rzekomo pozytywne właściwości. Z chęcią poznałbym osobiście ich autorów i sprawdził powiązania z producentem NIE POLECAM, a WRĘCZ ODRADZAM ZAKUP!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 7. Anonim

  Jestem 39 letnią kobietą chorującą na ból stawów. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Po 1 tabletce pojawiła mi się na twarzy olbrzymia niemal monstrualna opuchlizna poprzedzona świądem i zaczerwienieniem. Lekarka była przerażona skutkami ubocznymi. Mój organizm zareagował w ten sposób a co jeśli skutki uboczne wyjdą po jakimś czasie i będą o wiele bardziej poważne. Moja mama po 3 dniach stosowania leku odstawiła go bo pojawiły się bóle brzucha i wątroby. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 8. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na reakcja alergiczna. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 2 tabletek. Farmaceutka polecila mi ten lek na lumbago. Zalecila wziac jednorazowo dwie tabletki. Po 2 h od wziecia pojawilo sie mocne zaczerwienienie twarzy ktore zaczelo przeobrazac sie w monstrualna opuchlizne lekarze na pogotowiu byli przerazeni. W tej chwili po konskiej dawce sterydkow opuchlizna bardzo wolno schodzi a twarz jest pokryta ranami i pecherzami. Z tego co widze na forum to nie jest zadna nietypowa reakcja na ten lek tak wiec odradzam wszystkim!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 9. Anonim

  Jestem 30 letnią kobietą chorującą na ból kręgosłupa. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Dzisiaj wzięłam jedną tabletkę na ból kręgosłupa po około 3 godz zaczęła swędzieć mnie twarz, ręce które zrobiły się czerwone jak burak. Wziełam wapno i przestało swdziec ale kolor nadal się utrzymuje. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 10. Jestem 58 letnim mężczyzną chorującym na choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. Opokan brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Witam!

  NIKOMU NIE POLECAM TEGO LEKU!. Nie bardzo nawet rozumiem jak Opokan mógł otrzymać pozytywną opinię instytucji odpowiedzialnych za wprowadzanie na rynek nowych leków i to jeszcze tak niebezpiecznych. Opinie na jego temat są w internecie. W większości niepochlebne. Szkoda, że nikt się tym nie interesuje. To bardzo zastanawiające. Gdyby to ode mnie zależało natychmiast wycofałbym go z dystrybucji i przeprowadził dokładną kontrolę jaka była procedura jego wdrażania. Ludzie, którzy tak jak Ja każdego dnia zmagają się z bólem, będą chwytać się ostatniej deski ratunku jakim jest właśnie dobry lek przeciwbólowy. Wszyscy wiemy jak dzisiaj wygląda sytuacja na rynku pracy. Każdy z nas za wszelką cenę ( nawet kosztem własnego zdrowia ) stara się każdego dnia walczyć o swoje stanowisko pracy. Dla siebie i swojej rodziny. Nie inaczej było i jest także ze mną. Od wielu lat, codziennie zmagam się z bólami kręgosłupa. Raz jest lepiej raz gorzej. Ale daję radę ponieważ wiem, że muszę. Szukając dobrego, skutecznego leku przeciwbólowego ( zwłaszcza na dolegliwości kostno-stawowe ) zasugerowałem się reklamą Opokanu. To był największy błąd jaki zrobiłem. Zaledwie kilka godzin po zażyciu owego specyfiku wystąpiły u mnie reakcje, które mimo przeżycia 50- kilku lat nie znałem. Nigdy na nic nie byłem uczulony. Chociaż na forum było kilka wypowiedzi na temat podobnych skutków ubocznych. Jak wspomniałem kilka godzin po zażyciu owego specyfiku całe moje ciało zaczerwieniło się i pokryło się bąblami. Swędzenie było gorsze od bólu. Następnego dnia rano moja twarz była nie do poznania. To nie byłem Ja. Znajomi byli przerażeni. Frankenstein przy mnie to przystojniak. Cała twarz spuchnięta, usta, policzki. Samopoczucie szkoda gadać. Tydzień bez pracy. Od tej pory minęło kilka dni. Dni męczarni. Pomocne okazały się leki antyalergiczne. Powoli z tego wychodzę. Moim zdaniem lek o takim składzie jak Opokan nigdy nie powinien być sprzedawany bez recepty. I nie tylko ten. Rozumiem, że Firmy farmaceutyczne dbają przede wszystkim o własne zyski ale moim zdaniem zdrowie ich potencjalnych klientów jest dużo ważniejsze. NIKOMU NIE POLECAM TEGO LEKU. MOIM ZDANIE WPROWADZENIE GO DO OBROTU POWINNO ZOSTAĆ ZWERYFIKOWANE. JEŻELI KTOŚ MA OCHOTĘ PRZETESTOWAĆ OPOKAN SUGERUJĄC SIĘ REKLAMĄ W TV TO NIECH WCZEŚNIEJ ZROBI DOKŁADNE BADANIA CO DO MOŻLIWYCH INTERAKCJI. TO JASNE, ŻE KAŻDY LEK NA KAŻDEGO DZIAŁA INACZEJ. MOIM ZDANIEM JEDNAK JEST TO SPECYFIK ZBYT DUŻEGO RYZYKA. DLA MNIE RELACJA KORZYŚCI A STRATY BEZ KOMENTARZA. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH!!

  WOJTEK.
  . Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania