Rupafin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Rupafin to lek, którego substancją czynną jest rupatadyna, będąca lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Poprzez zablokowanie receptorów histaminowych, łagodzi takie objawy jak kichanie, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zwalcza uczucie zatkanego nosa, łagodzi swędzenie oczu i nosa u dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Lek w postaci roztworu doustnego przeznaczony do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nie przyjmować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy zwrócić się po poradę lekarza jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek lub wątroby.
Lek nie jest zalecany dzieciom w wieku poniżej 6 lat, ważącym mniej niż 25kg.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, również tych wydawanych na receptę. Nie powinno się stosować Rupafinu z preparatami zawierającymi ketokonazol lub erytromycynę.
Preparat przeznaczony do stosowania doustnego. U dzieci powyżej 25kg: 5ml roztworu doustnego raz na dobę, z jedzeniem lub bez jedzenia.
Od 20 dco 45zł w zależności od dawki.
Roztwór doustny 1mg/1ml rupatadyny.
Lek zawiera sacharozę, która może mieć szkodliwy wpływ na zęby. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono u niego nietolerancję niektórych cukrów.
Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu, mogący powodować reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rupafin a alkohol

Rupafin u osób starszych(65 lat i więcej)
Rupafin dla dzieci(do 18 lat)
Rupafin w ciąży
Rupafin a karmienie piersią
Rupafin a prowadzenie pojazdów
Rupafin refundacja

Rupafin cena i opakowania

Rupafin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Rupafin uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)4 Opinie o Rupafin

  1. Witam. Lek pod względem skuteczności , dla mnie rewelacja.Do przeszłego lata nic na mnie nie działało, wszystkie leki dostępne nawet na receptę, nie przynosiły poprawy. Juz po pierwszych dniach z rupafinem , mogłam wyjść normalnie z domu.Niestety skutki uboczne, których w pierwszym okresie zażywania rupafinu, nie zauważyłam, teraz są ewidentne, a mianowicie około 3 kg. na wadze do przodu. Co najważniejsze, rupafin nie wzmaga apetytu , nie czułam zwiększonej ochoty na jedzenie, jestem na diecie bezglutenowej, a czułam, że puchnę i tyję. Niestety tylko on mi pomaga, więc przez najbliższe jeszcze 3 lata będę na niego skazana. Jestem na odczulaniu i szczęście, że to tylko okres wiosenno- letni, od maja do połowy sierpnia .

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
  2. Iwona

    Pomógł mi na całoroczny nieżyt nosa, kichanie, łzawienie z oczu. Polecam. Nie zgodzę się co do poprzedniczek, najlepiej zwalać na leki swoją otyłość. Jedyne co to powoduje trochę senność.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania