Rupafin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Rupafin to lek, którego substancją czynną jest rupatadyna, będąca lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Poprzez zablokowanie receptorów histaminowych, łagodzi takie objawy jak kichanie, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zwalcza uczucie zatkanego nosa, łagodzi swędzenie oczu i nosa u dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Lek w postaci roztworu doustnego przeznaczony do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nie przyjmować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy zwrócić się po poradę lekarza jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek lub wątroby.
Lek nie jest zalecany dzieciom w wieku poniżej 6 lat, ważącym mniej niż 25kg.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, również tych wydawanych na receptę. Nie powinno się stosować Rupafinu z preparatami zawierającymi ketokonazol lub erytromycynę.
Preparat przeznaczony do stosowania doustnego. U dzieci powyżej 25kg: 5ml roztworu doustnego raz na dobę, z jedzeniem lub bez jedzenia.
Od 20 dco 45zł w zależności od dawki.
Roztwór doustny 1mg/1ml rupatadyny.
Lek zawiera sacharozę, która może mieć szkodliwy wpływ na zęby. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono u niego nietolerancję niektórych cukrów.
Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu, mogący powodować reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rupafin a alkohol

Rupafin u osób starszych(65 lat i więcej)
Rupafin dla dzieci(do 18 lat)
Rupafin w ciąży
Rupafin a karmienie piersią
Rupafin a prowadzenie pojazdów
Rupafin refundacja

Rupafin cena i opakowania

Rupafin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Rupafin uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)4 Opinie o Rupafin

  1. Witam. Lek pod względem skuteczności , dla mnie rewelacja.Do przeszłego lata nic na mnie nie działało, wszystkie leki dostępne nawet na receptę, nie przynosiły poprawy. Juz po pierwszych dniach z rupafinem , mogłam wyjść normalnie z domu.Niestety skutki uboczne, których w pierwszym okresie zażywania rupafinu, nie zauważyłam, teraz są ewidentne, a mianowicie około 3 kg. na wadze do przodu. Co najważniejsze, rupafin nie wzmaga apetytu , nie czułam zwiększonej ochoty na jedzenie, jestem na diecie bezglutenowej, a czułam, że puchnę i tyję. Niestety tylko on mi pomaga, więc przez najbliższe jeszcze 3 lata będę na niego skazana. Jestem na odczulaniu i szczęście, że to tylko okres wiosenno- letni, od maja do połowy sierpnia .

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
  2. Iwona

    Pomógł mi na całoroczny nieżyt nosa, kichanie, łzawienie z oczu. Polecam. Nie zgodzę się co do poprzedniczek, najlepiej zwalać na leki swoją otyłość. Jedyne co to powoduje trochę senność.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania