Polecane leki i suplementy na: silne przeciwbólowe

Oxycontin

Oxycontin to lek zawierający jako substancję czynną oksykodon, substancję należącą do grupy opioidów. Oksykodon wykazuje silne działanie przeciwbólowe w wyniku pobudzenia receptorów opioidowych.

Refastin

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Methadone hydrochloride

Jest to lek należący do grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Jest stosowany w zwalczaniu ostrych i przewlekłych bólów oraz w leczeniu uzależnienia od opioidów.

Morphini Sulfas WZF (Morfina)

Bardzo silne przeciwbólowe i nasenne; także przeciwkaszlowe, hamujące ruchy robaczkowe (perystaltyczne) jelit, nasilające skurcz mięśni gładkich (zwłaszcza zwieraczy w obrębie dróg żółciowych i pęcherza moczowego) – lek z grupy narkotyków opioidowych.

Acenol

Lek zawiera paracetamol – pochodną fenolu z grupy inhibitorów cyklooksygenazy, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jest stosowany w bólach różnego rodzaju oraz przeziębieniach, najczęściej w kompozycji z innymi lekami jak pseudoefedryna lub kodeina.

Kodeina

Lek z grupy narkotyków dostęp­ny na specjalne recepty. Silne przeciwkaszlowe; śred­nio silne przeciwbólowe (10-krotnie słab­sze od morfiny);

Dicloberl Retard

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reuma­tycznych.

Bi-Profenid

Silne przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz ADVIL).

Apo-Diclo tabletki

Silne przeciwzapalne i przeciwbólowe; umiarkowanie silne przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) NLPZ (także: patrz ADVEL).

Diclac tabletki

Diklofenak, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reumatycznych. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo znacznie silniej od salicylanów, a podobnie do indometacyny.

Pyralginum czopki

Metamizol działa silnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz słabo rozkurczająco na mięśnie gładkie.

Sevredol

Zawarta w preparacie morfina jest opioidem izocholinowym o działaniu przeciwbólowym; hamuje odczuwanie bólu, spowalnia reakcje układu nerwowego, działa nasennie, przeciwlękowo. Stosowana jest w bólach o różnym nasileniu, głównie rakowych i pooperacyjnych.