Monural

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bakteriobójcze, wyłącznie w obrębie dróg moczowych.

Wyłącznie krótkotrwałe leczenie niepowikłanych zakażeń pęcherza moczowego; zapobiegawczo przed zabiegami urologicznymi.
Metoklopramid (metoclopramide) może osłabiać działanie fosfomycyny.
Leczniczo: jednorazowo 1 saszetkę rozpuszczoną w szklance wody, na pusty żołądek, tzn. l godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po nim, wieczorem; lek należy przyjmować bezpośrednio po opróżnieniu pęcherza moczowego. W zakażeniach nawracających lub wywołanych przez mniej wrażliwe bakterie oraz u osób obłożnie chorych lub w podeszłym wieku podaje się 2 dawki po 1 saszetce w odstępie 24 godzin. Zapobiegawczo: l saszetka na 3 godziny przed zabiegiem oraz 1 saszetka po 24 godz. od wykonania zabiegu urologicznego.
Cena od 30 do 50 zł.
Fosfomycyna. Granulat w saszetkach po 3 g.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Monural a alkohol

Monural u osób starszych(65 lat i więcej)
Monural dla dzieci(do 18 lat)
Monural w ciąży
Monural a karmienie piersią
Monural a prowadzenie pojazdów
Monural refundacja

Monural cena i opakowania

Monural Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Monural uzyskał ocenę 4.1 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.1/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Monural

 1. Agnieszka

  Nie wiem, czy to kwestia zapalenia czy samego leku, choć wydaje mi się, że leku. Zażyłam jedną saszetkę na noc wg instrukcji. Chwilę później, dosłownie czułam jakby bulgotanie w brzuchu i po skorzystaniu z toalety efekt był natychmiastowy – cewka przestała mnie znacznie piec. Na drugi dzień jednak towarzyszy mi dziwne uczucie, ni to uciskanie, ni szczypanie, ale na pewno nie jest to przyjemne – czuję dyskomfort pęcherz-cewka moczowa. Być może jest to moja nadwrażliwość. Mam nadzieję, że się poprawi.
  O skuteczności więc nie mogę jeszcze do końca się wypowiedzieć.
  Cena jak cena, ale jest to bardzo silny lek. Dostałam jedną saszetkę, a po reakcji wnioskuję, że mogę spokojnie pożegnać się z florą bakteryjną gdziekolwiek w moim ciele. Przynajmniej na ten jeden wieczór.
  O dostępności nie wiem, ale należy raczej do tych silniejszych przeciwzapalnych leków, które próbują zapewne osoby o nawracających zapaleniach pęcherza.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Zofia

  Rewelacja.Skuteczny w bardzo krótkim czasie-48 godzin!Bez skutków ubocznych.Tani,dostępny.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Marianna

  Lek mam zlecony przez urologa ,po nawracającym zapaleniu pęcherza – jednak już podleczonym innym lekiem ,więc trudno ocenić mi jego skuteczność . Na początku miła ,jak dla mnie niespodzianka ,bo lek to przepyszna , pachnąca , mandarynkowa oranżadka rozpuszczalna. Ja mam brać go 3 razy po 1 saszetce co 7 dni i zaczynam się bać. Mam chyba wszystkie skutki uboczne : najpierw straszne nudności ( zaczęłam lizać sól ! ) i bóle głowy ,teraz po kilku dniach od przyjęcia 1 saszetki zaczęły się biegunki ! Za chwilę będą święta i czeka mnie daleki wyjazd ,a na początku roku ciężka operacja ginekologiczna ,stąd ta duża dawka leku. Uczucie dyskomfortu w cewce moczowej zniknęło ,więc powtórzę badanie moczu i zadzwonię do urologa ,co mam dalej robić .Cena za 1 saszetkę prawie 20 zł nie jest niska ,dostępność leku dobra , skuteczność chyba też , tylko te skutki uboczne są okropne.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania