Leki SANOFI AVENTIS

Telfast

Szybkie, długotrwałe (24 godzi­ny) przeciwuczuleniowe – lek przeciwhista­minowy II generacji.

Batrafen

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, słabym działaniu przeciwbakteryjnym i działaniu przeciwzapalnym. Znajduje zastosowanie w leczeniu wszystkich rodzajów grzybic skóry gładkiej, owłosionej i paznokci (lakier).

Stilnox

Stilnox to lek o działaniu nasennym, zawierający jako substancję czynną zolpidem.  Jest on wybiórczym agonistą receptora omega1 – benzodiazepinowego (w odróżnieniu do benzodiazepin – innej grupy leków nasennych – które działają na trzy podtypy tego receptora).

Lokren 20

Jest to długo działający lek beta-adrenolityczny z grupy tzw. kardioselektywnych. Może mieć przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza wpływa na układ krążenia. Działa stosunkowo bardziej wybiórczo na serce, powodując przez to mniej działań niepożądanych w porównaniu z innymi lekami tej grupy (np. propranololem, alprenololem, pindololem). Znajduje głównie zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.

Tussicom

Lek o działaniu upłynniającym i ułatwiającym odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w układzie oddechowym.

Acodin 150 junior

Patrz: ACODIN. Dodatek pantotenolu łagodzi podrażnienia błon śluzowych układu oddechowego i przyspiesza regenerację nabłonka.

Acodin tabletki

Lek na kaszel suchy do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

Tavanic

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektrum działania; pochodna ofloksacyny (ofloxacine). Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II); dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Cordarone tabletki

Lek o działaniu antyarytmicznym, rozszerza naczynia wieńcowe zmniejszając zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, nie wpływając na kurczliwość serca.

Bi-Profenid

Silne przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz ADVIL).

Antivir krem

Lek działający przeciwwirusowo, przeciwko wirusom opryszczki i ospy wietrznej (półpaśca).

Frisium

Lek o działaniu przeciwlękowym, przeciwdrgawkowym, miorelaksacyjnym i nasennym.

Tiapridal tabletki

Silne antypsychotyczne, także przeciwlękowe i uspokajające – lek z grupy „atypowych” (nowych, II generacji) neuroleptyków (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

Loxon

Miejscowo pobudzające wzrost włosów poprzez poprawę ułowienia skóry i mieszków włosowych (minoksydyl podawany doustnie w postaci tabletek jest lekiem stosowanym w ciężkich przypadkach nadciśnienia tętniczego).

No-Spa tabletki

Lek o szybkim działaniu spazmolitycznym na mięśnie gładkie. Zmniejsza napięcie komórek mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowego, hamując ich skurcze.