ACC Hot Max

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy ACC Hot Max bez recepty?

Inne nazwy

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną wchodzącą w skład leku ACC Hot Max jest acetylocysteina. Jest ona pochodną aminokwasu L-cyteiny posiadającą zdolność rozszczepiania mostków disiarczowych obecnych w glikoproteinach śluzu oskrzelowego. Dzięki temu wydzielina drzewa oskrzelowego zostaje upłynniona i ułatwione jest jej usunięcie z dróg oddechowych. Dzięki tym właściwościom preparat znajduje swoje zastosowanie w leczeniu chorób układu oddechowego przebiegające ze współistniejącym suchym kaszlem.

To lek rozrzedzający wydzielinę zalegającą w obrębie dróg oddechowych i ułatwiający jej usuwanie. ACC Hot Max zalecany jest u pacjentów z mokrym kaszlem w przebiegu ostrego i przewlekłego zapalenia oskrzeli.
Nadwrażliwość na acetylocysteinę oraz substancje pomocnicze. Czynny stan choroby wrzodowej. Nietolerancja fruktozy. Trudności z odkrztuszaniem wydzieliny. Ciąża oraz laktacja. Stosować ostrożnie w przypadku astmy oskrzelowej oraz u osób starszych z ostrą niewydolnością oddechową. Nie podawać dzieciom poniżej 6 roku życia.
Nie należy stosować z lekami przeciwkaszlowymi – dochodzi wówczas do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych. Na skutek zastosowania acetylocysteina w połączeniu z nitrogliceryną lub innymi azotanami może dojść do niekontrolowanego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Jeśli równocześnie stosowane są jakiekolwiek doustne antybiotyki. należy przyjmować leki w odstępie co najmniej 2 godzin w związku z ryzykiem inaktywacji antybiotyku przez acetylocysteinę.
Dorośli i dzieci powyżej 14 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy dziennie. Dzieci od 6 do 14 lat: 1 saszetka 2 razy dziennie. Lek należy przyjmować po posiłku. Granulat powinno się rozpuścić w szklance gorącej wody, zmieszać, a następnie wypić ciepły roztwór. Podczas stosowania preparatu warto jest zadbać o zwiększoną podaż płynów. Nie stosować przed snem.
Od 10 do 17 złotych.
1 saszetka granulatu zawiera: 200 mg acetylocysteiny oraz substancje pomocnicze: sacharozę, kwas askorbowy, sacharynę sodową, substancje zapachowe.
Bez konsultacji z lekarzem stosować maksymalnie 5 dni.
Działania niepożądane
Występowanie działań niepożądanych nie należy do częstych. Może wystąpić ból głowy, zapalenie błony śluzówki jamy ustnej, szumy w uszach, zgaga, nudności, biegunka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

ACC a alkohol

ACC u osób starszych(65 lat i więcej)
ACC dla dzieci(do 18 lat)
ACC w ciąży
ACC a karmienie piersią
ACC a prowadzenie pojazdów
ACC refundacja

ACC cena i opakowania

ACC Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum ACC Hot Max uzyskał ocenę 3.3 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.3/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze ACC Hot Max

 1. anonim

  Lek o działaniu wkrzytuśnym dobry jest w kaszlu który jest mokry a wydzielina trudna do okrztuszenia. Polecam .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 28 letnim mężczyzną chorującym na zapalenie oskrzeli. ACC Hot Max dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 saszetek. Mając zapalenie oskrzeli brałem ten lek i naprawdę mi pomógł zwłaszcza gdy nie miałem problemy z odkrztuszaniem.Lek nie jest nawet taki drogi ale ma dość sporo uwag w stosowaniu jego. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. ACC Hot Max w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania