Edronax

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Edronax jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwdepresyjne, średnie wzmagające napęd – silny, wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny.

Stosowany w stanach depresyjnych z niepokojem lub pobudzeniem różnego pochodzenia, w stanach depresyjnych w przebiegu schizofrenii.
Bardzo ostrożnie u chorych z przerostem gruczołu krokowego, jaskrą wąskiego kąta przesączania, zaburzeniami przewodnictwa w obrębie serca (bloki, zespół chorego węzła zatokowego), w niskim ciśnieniu tętniczym, w przypadkach obecnych u pacjenta tendencji samobójczych – gdy wystąpią konieczne odstawienie leku. Nadwrażliwość na lek, jaskra, przerost gruczołu krokowego. Ponadto nie należy stosować leku u dzieci, u chorych z leukopenią, zaburzeniami czynności wątroby i nerek oraz chorobami serca, w ciąży i okresie karmienia piersią, w zatruciu alkoholem i środkami nasennymi.
Lek nasila depresyjne działanie barbituranów, neuroleptyków, alkoholu etylowego. Znosi hipotensyjne działanie guanatedyny, ha­muje działanie leków przeciwzapalnych, nasila działanie epinefryny i atropiny. Antybiotyki makrolidowe (m.in. erytromycyna – erythromycin), leki przeciwgrzybicze pochodne azoli (m.in. ketoconazole, itraconazole), nefazodon, fluwoksamina (fluvoxamine) zwiększają stężenie reboksetyny we krwi, co może nasilić jej działanie. Pochodne alkaloidów sporyszu (ergotaminą dihydroergotamine) stosowane łącznie z reboksetyną mogą spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi; stosowanie z niektórymi lekami moczopędnymi wypłukującymi potas (m.in. furosemid, torasemid, hydroehlorothiazide) może powodować spadek stężenia potasu we krwi (hipokaliemia). Planując stosowanie leku z inhibitorami monoaminooksydazy – IMAO (moclobemide, selegiline) – należy zachować co najmniej 2-tygodniowy odstęp między stosowaniem leku i IMAO ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego (patrz INTERAKCJE w ANDEPIN).
Dorośli: zazwyczaj 2 razy na dobę po 4 mg; po 3-4 tygodniach możliwość zwiększenia dawki do 12 mg na dobę (2 razy po 6 mg; maksymalna dawka dobowa). W przypadku uszkodzenia nerek lub wątroby wskazane niższe dawkowanie: 2 razy na dobę po 2 mg z możliwością zwiększenia dawkowania po 3-4 tygodniach.
Cena od 30 do 50 zł.
20 tabletek lub 60 tabletek,1 tabletkazawiera zawiera 4 mg reboksetyny.
Uwaga! Lek upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych. Podczas zażywania leku nie należy pić alkoholu.
Działania niepożądane
Zaburzenia pracy serca, zaburzenia widzenia, suchość w jamie ustnej, upośledzenie perystaltyki przewodu pokarmowego, bóle gło­wy, drżenia mięśniowe, hipotonia ortostatyczna, zatrzymanie moczu, zaburzenia potencji i inne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Edronax a alkohol

Edronax u osób starszych(65 lat i więcej)
Edronax dla dzieci(do 18 lat)
Edronax w ciąży
Edronax a karmienie piersią
Edronax a prowadzenie pojazdów
Edronax refundacja

Edronax cena i opakowania

Edronax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Edronax uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (4 opinie pacjentów)6 komentarzy Edronax

 1. Marianna

  Dla mnie przerażający. Skuteczności nie ocenię, bo wzięłam tylko raz. Skutki uboczne zwaliły mnie z nóg.
  Zamurowało mi łaknienie, całkowicie. Nie czułam nawet fizycznego głodu.
  Dreszcze, zimno i gorąco na przemian. Mrowienie w całym ciele. Trudności z mową. Poty. Zmęczenie jak po długiej chorobie. Rozwalił mi sen.
  Drugi raz już nie wzięłam. Mimo to wymienione skutki utrzymywały się jeszcze jakiś czas.
  Nigdy wcześniej żaden antydepresant nie zadziałał na mnie tak agresywnie. Nie polecam! W dodatku drogi i nierefundowany.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Agunia

  Brałam miesiąc EDRONAX rano w dawce 4 mg. W moim przypadku ten lek wogóle się nie sprawdził. Czułam się fatalnie. Dziwnie zachowywalo mi sie serducho, przy byle małym wysiłku niesamowicie się pocilam, dreszcze, zawroty głowy. Mam wrażenie, że po nich czułam się jeszcze gorzej. Przytylam 4 kg, czuje się jak balon. Jem mniej a rezultat jest w drugą strone 🙁 Mam 3 opakowania z paragonem chętnie odsprzedam w atrakcyjnej cenie.

  Odpowiedz
 3. Peter

  Lek doskonały na niektóre typy depresji. Co z tego, kiedy producent po prawie 20 latach, zaprzestał jego produkcji. Telefonicznie, oczywiście OFICJALNIE – no comment. Zero odpowiedzi. Żona skutecznie leczy się nim już 15 lat, żadnych działań ubocznych ( no może trochę obniża ciśnienie). Zamiennika BRAK ! Zaczynam wierzyć w te bajki o sk……. Koncernów Medycznych.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Kasia

  Brałam przez dłuższy czas ten lek i spokojnie mogę polecić, gdyż bardzo mnie zaktywizował. Jak wcześniej po innych lekach tylko spałam to po nim ożyłam. Minusem jest zbyt wysokie libido…zwłaszcza że jestem solo. Świetne jeśli ktoś żyje w związku<3<3

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania