Xarelto

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający substancję czynną – rywaroksaban, będący wybiórczym, bezpośrednim inhibitorem czynnika Xa. Wydłuża czas kaolinowo-kefalinowy (APTT), zmniejsza ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Działa przeciwzakrzepowo, przerywając wewnątrz- i zewnątrzpochodną kaskadę krzepnięcia krwi, hamując tworzenie trombiny i nie doprowadzając do powstania zakrzepu, nie wpływając przy tym na poziom trombocytów.

Zapobieganie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów po aloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Zapobieganie udarom i zatorowości obwodowej u pacjentów z migotaniem przedsionków, nie wynikającym z wady zastawkowej, z czynnikami ryzyka jak zastoinowa niewydolność serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wiek > 75 lat, przebyty udar.
Dawka 2,5 mg stosowana w profilaktyce epizodów zakrzepowych o podłożu miażdżycowym u pacjentów po ostrym zespole wieńcowym z wysokimi wartościami biomarkerów sercowych.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie zaleca się stosowania leku Xarelto u pacjentów: z zaburzeniami czynności wątroby związanymi z koagulopatią i istotnym klinicznie ryzykiem krwawienia, marskością wątroby stopnia B i C wg Child Pugh, czynnym lub przebytym owrzodzeniem w obrębie przewodu pokarmowego, po przebytym w ostatnim czasie urazie mózgu lub kręgosłupa, z nowotworem złośliwym z wysokim ryzykiem krwawienia, po przebytym ostatnio zabiegu chirurgicznym mózgu, kręgosłupa lub oka, po niedawnym krwotoku śródczaszkowym, z żylno-tętniczymi wadami rozwojowymi, tętniakiem naczyniowym, żylakami przełyku, chorych z klirensem kreatyniny < 15 ml/min, chorych z protezami zastawek, z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Nie zaleca się stosowania większych dawek leku u pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi zaburzeniami krzepnięcia, niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, retinopatią naczyniową, rozstrzeniem oskrzeli.
Należy zachować ostrożność stosując lek u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny 15 – 29 ml/min.
Leku nie należy stosować z: lekami przeciwgrzybiczymi (leki z grupy azoli), inhibitorami HIV-proteazy (np. rytonawir).
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania z: niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwzakrzepowymi, ryfampicyną, fenytoiną, karbamazepiną, fenobarbitalem, zielem dziurawca.
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Zwykle zalecana dawka wynosi: 2,5 dwa razy na dobę / 10 mg raz na dobę / 20 mg raz na dobę (dobowa dawka maksymalna). Dawkowanie zależne jest od schorzenia podstawowego oraz stanu klinicznego pacjenta. Lek przyjmowany doustnie, niezależnie od posiłku.
Xarelto 15 mg x 28 tabl – ok. 370 zł.
Xarelto 20 mg x 28 tabl. – ok. 375 zł.
Inne dawki i opakowania są refundowane.
1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg / 10 mg / 15 mg / 20 mg rywaroksabanu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xarelto a alkohol

Xarelto u osób starszych(65 lat i więcej)
Xarelto dla dzieci(do 18 lat)
Xarelto w ciąży
Xarelto a karmienie piersią
Xarelto a prowadzenie pojazdów
Xarelto refundacja

Xarelto cena i opakowania

Xarelto Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Xarelto uzyskał ocenę 2.3 z 5 na podstawie 12 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.3/5 (12 opinie pacjentów)26 komentarzy Xarelto

 1. frodo

  lek gowna wart cena z kosmosu poza tym wyniszcza organizm

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. -dj

  znajoma w wieku 85 lat dostala udar mozgu.
  Lekarka neurolog zapisuje kobiecie lek XARELTO przez 2 lata 1 x dziennie 20 mg, cena byla 300 zl na 1 mca
  po 2 latach zazywania pacjentak w wieku 90 lat dostala krwotok z odbytu i lekarz zmniejszyl jej dawke 10 mg co 2gi dzien. Nadal bardzo drogi bez refundacji ma ten lek zapisywany!!!!
  Pacjenta ma 1.100 zl emerytury jest sama. Wydawanie 300 zl mcznie na sam 1 lek to nieetyczne ze strony lekarki neurologa.Sama p.doktor pracuje w szpitalu i ma ok.20 tys zl mcznie czy nie rozumie, ze ta pani emerytka je syche bulki, po zaplaceniu leku i oplat mieszkania nie stac ja na nic dosslownie. To skandal. Dlaczego nie mozna refunfowany Acenocumarol 4 mg w odpow.dawkach sprobowac????Pielegniarka moze 1 raz w mcy zrobic INR!

  Ten lek nie jest dla ludzi starszych na marnych emeryturach. Ten lek jest dla posow, senatorow VIPow i lekarzy, bo ich ten lek stac na wykupienia 300 zl. mcznie!!!!Jak mozna zapisywac najbiedniejszym pacjentom ten lek?????Moze sa jakies punkty z firmy na szkolenie za granica na koszt wytworcy? Kiedys tak bywalo!

  Odpowiedz
   • cool

    Tylko po operacji stawu biodrowego. Podobnie jak inne z tej grupy. Nie widzę możliwości refundacji leków w leczeniu długoterminowym. Refundacja lub senior działa na krótką. Operacja biodra kolana itp. Mija kilka tygodni i leki są zbędne. Dla osób starszych chorych przewlekle te leki są na 100% co mnie martw , bo co innego słyszę od broszki a czego innego doświadczam stojąc z recepta w aptece

    Odpowiedz
   • Tomek

    Bez refundacji 28tab. 20mg kosztuje 110zł. Szukajcie w Ziko. Z refundacją jest drożej, dziwne ale prawdziwe. Sam zażywam.

    Odpowiedz
    • Mercedes

     Żeby nie podrabiac leku. A poza tym lek jest skuteczny wiem po sobie. Teraz jest refundowany

     Cena
     Skuteczność
     Czas działania
     Odpowiedz
     • Ewa

      Tylko w wybranych schorzeniach jak migotanie przedsionków i kilku innych jest refundacja dla emerytów.
      To kpina z osób starszych tych
      Najbiedniejszych. Mała kasta emerytów może sie leczyć. Lek wywozony jest z kraju i to ogranicza jego działalność i widuje ceny

  • lekarz neurolog

   Neurolodzy w szpitalu zarabiaja na umowe o prace ok 3 – 4 tysiecy zlotych nikt nie zarabia20 tysiecy glupolu, a lek przedluza pacjentce zycie nie ma lepszych odpowiednikow

   Odpowiedz
  • ewa

   Lek jest super, pacjenci nie muszą badać INR co jest uciążliwe. Lek jest drogi, ale nie 300 zł (nie wiem skąd taka cena). Kupuję xsarelto za 120 – 140 zł za 28 tabletek.

   Odpowiedz
 3. -dj

  za drogi dla pcjentow w Polsce, gdzie mamy emerytury 1.100 zl najwiecej i takim zapisuja lekarze ten lek. Chodzi o XARELTO 20 mg, 10 mg – jest bez refundacji od kilku lat.
  Dla kogo jest ten lek w Polsce???????
  Po 20 mg pacjental starsza dostala krwawienia z odbtu, nadal ma XARELTO 10 mg co 2go dzien i znow suma 300 zl mcznie, bez refundacji.

  Odpowiedz
 4. -prawda

  Xarelto za duzo dzialan ubocznych, niszcy nerli, watrobe kosztuje 300 zl na 1 mc.
  Za drogi na polski rynek!!!!

  Odpowiedz
  • Mercedes

   Żadnych ubocznych. Biorę kilka lat. Przy nim nie potrzeba robić często badań na krzepliwosc.

   Odpowiedz
 5. gbw@vp.pl

  W Aptece MAX cena 28 szt. XARELTO 20 wynosi 99,90. Po dwóch latach zażywania, poziom czerwonych krwinek jest poniżej normy. Pacjent jest osłabiony, szybko się męczy, odczuwa bóle kończyn górnych oraz bóle i obrzęk kończyn dolnych. Skrzeplin nie ma.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Taida

  Jedyną zaletą leku jest to że nie trzeba badać inr ale jest niebezpieczny dla starszych ludzi

  Odpowiedz
 7. nina

  20mg 28 szt zapłaciłam 99,99 100 % odpłatności a za14 szt z dopłatą chcą 47 zł lub pełno-płatnie 150zł nie wiem
  czemu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Monika

  Ja biorę lek xarelto od dwóch lat i często mam krwiomocz boje się że nerki mi po tym leku siadly w piątek idę do lekarza może zleci mi badanie USG nerek. Czy ktoś też to ma

  Odpowiedz
 9. JERZY

  jerzy tez dostalem ten lek , mam niska rente 8oo zl brutto a lek bede musial zazywac do konca zycia. pytanie jak dlugo ono potrwa . Z tego co czytalem to wiecej zlego niz dobrego z tego leku .Ja biore lek od niedawna ,a juz pojawilo sie krwawienie z dziasel , swedzenie skury umiejscowione w jednym miejscu,ogulnie czuje ze jestem slobszy niz przed braniem leku .Mam zawroty glowy ,co jeszcze sie pojawi az strach pomyslec. ciekawe kto ma interes w przepisywaniu tego leku ,bo pacjenci chyba watpliwe !?

  Odpowiedz
  • Tomek

   Ja od 2 dni mam jawną krew w kale, pobolewa mnie dolna część brzucha i głowa. Biorę od 5m-cy 20mg/dziennie na idiopatyczną zakrzepice, jestem w trakcie diagnostyki. Miałem już zawroty głowy, uczulenie, pokrzywkę, bóle brzucha, ból kolana, mdłości i inne. Jak krwawienie nie przejdzie do 3 dni to uderzam do lekarza.
   Dla tych co muszą to brać polecam Aptekę Ziko. Za 28tab. 20mg płacę 110zł bez refundacji, z refundacją 145zł i nie jest to pomyłka, dziwne ale prawdziwe. Opakowanie 14tab. wychodzi bardzo nieekonomicznie.

   Odpowiedz
 10. Adam

  Adam.Biorę xarelto w dawce dobowej 20mg.od dziewięciu miesięcy.Stosuje ten lek ze względu na pojawiające się epizody bigemini,oraz trygeminii komorowej.Lek stosowany jest na rozrzedzenie krwi,lecz w moim przypadku jest mało skuteczny.Robiłem badanie INR dwa razy i pierwszym razem wskażnik wynosił o.95,a po dwóch miesiącach 0.99 Wcześniej jak zażywałem acenokumarol kardiolog ustalał dawkę,żeby wskażnik wynosił między 2do3.Ciekawi mnie fakt,że producent nie zaleca robić badania gęstości krwi.Najwyższy czas sprawdzać działanie leku,którego cena jest moim zdaniem zbyt wygórowana.

  Odpowiedz
 11. Gosia

  Wylew po roku STOSOWANIA I obecnie Stan agonalny.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Emeryt

  Czy ten lek nie ma żadnych zamienników? Dlaczego jest taki drogi i czy mając tyle działań ubocznych powinien być stosowany?

  Odpowiedz
 13. Maria

  Mąż po nim osłabł jeszcze bardziej, jakby postarzał się o 10-15 lat, na skórze-głównie rękach i posladkach pojawiła się swędząca wysypka i doznał olbrzymiego obrzęku nóg od kolan w dół.
  Ma niewydolnosc serca i od 10 lat zdiagnozowaną cukrzycę, ale cos takiego widzielismy pierwszy raz. Stosował do krótko- ok 12 dni

  Odpowiedz
 14. Anja

  U babci wystąpiło swędzenie skóry z oznaką majaków, że powodują je robaki przypominające piasek. Babcia strasznie się skubie, aż do krwi. Zapytaliśmy lekarza czy może to być spowodowane tym lekiem odpowiedział, że w przypadku osób starszych jest to możliwe, zna przypadek osoby która zaczęła widzieć na żółto.

  Odpowiedz
 15. An

  Mąż ma migotanie przedsionków i 81 lat i szereg innych chorób między innymi pogoda i astmę przyjmuje sterydy w tabletkach i sterydy wziewne bierze leki nad nadciśnienie i zmniejszające puls.Kardiolog przepisał xarelto 15mg jakiś czas temu a mąż go nie bierze gdyż boi się działań ubocznych a szczególnie krwawień!!!! Jest świadomy czym grozi nie branie tego leku mówi że jest między dżuma a cholera!!!! Albo wylew albo udar!!!! Bardzo się denerwuje ale się z nim zgadzam proszę poradzicie co robić? Czy ryzyko masywnego krwawienia wewnątrz organizmu jest duże!!!!!

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania