Arechin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Działanie: pierwotniakobójcze, w tym przeciw zarodźcom wywołującym malarię; także hamujące postęp niektórych schorzeń zapalnych układu kostno-stawowego.

Lek działa na erytrocytarne postacie pierwotniaka zimnicy. Chlorochina działa również przeciwgośćcowo i jest stosowana w gośćcu stawowym, toczniu rumieniowym i innych kolagenozach (Liszaj rumieniowaty).

zapobieganie i leczenie malarii; pełzakowica (ameboza – zwłaszcza postać wątrobowa), reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń rumieniowaty układowy (szczególnie w początkowym okresie choroby) w przypadku nieskuteczności innych leków.
Zaburzenia widzenia; schorzenia siatkówki oka; niewydolność wątroby lub nerek; porfiria; obniżony poziom krwinek białych i płytek krwi; łuszczyca. Nie stosować u dzieci poniżej 5. roku życia.
Nie stosować łącznie z solami złota (Tauredon) i innymi lekami mogącymi powodować uszkodzenie wątroby. Leku nie należy stosować łącznie z lekami uszkadzającymi wątrobę, lekami przeciwzakrzepowymi i hipotensyjnymi.
ściśle indywidualne; zazwyczaj 5 mg na kg masy ciała na dobę.
Arechin, tabletki – lek refundowany, sprawdź cenę poniżej.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg lub 250 mg chlorochiny.
UWAGI: podczas leczenia obowiązuje regularne wykonywanie badania i wykonywanie badania morfologii krwi co 3 miesiące; należy unikać słońca i nie korzystać z solarium.
Zaburzenia widzenia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pobudzenie psychiczne, spadek ciśnienia tętniczego krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Arechin a alkohol

Arechin u osób starszych(65 lat i więcej)
Arechin dla dzieci(do 18 lat)
Arechin w ciąży
Arechin a karmienie piersią
Arechin a prowadzenie pojazdów
Arechin refundacja

Arechin cena i opakowania

Arechin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Arechin uzyskał ocenę 2.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.5/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Arechin

 1. K

  Ten lek jak słyszałem w telewizji od głównego reumatologa w kraju jest starej generacji i żeby nie przepisywac pacjentom po co trują pacjentów niewiem

  Odpowiedz
 2. Basia

  Brałam przez kilka dni i odstawiłam bo o mało galek ocznych mi nie rozsadziło, miałam zawroty głowy, osłabienie… to trucizna nie lek.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania