Encorton tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne i długotrwałe przeciwzapalne (słabsze od deksametazonu – dexamethasone), przeciwuczuleniowe i obniżające odporność (immunosupresyjne); wpływa na gospodarkę węglowodanową, białkową (podwyższa stężenie glukozy we krwi, zwiększa rozpad białka, czyli katabolizm); w odróżnieniu od deksametazonu wpływa także na gospodarkę mineralną, zatrzymując sód w organizmie, co skutkuje powstawaniem obrzęków – działanie to jednak jest znacznie słabsze niż w przypadku fludrokortyzonu – fludrocortisone – lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów (substancji o zbliżonym działaniu do naturalnych hormonów sterydowych wydzielanych przez korę nadnerczy).

patrz PABI-DEXAMETHASON
patrz PABI-DEXAMETHASON
Ściśle indywidualne – zależne od rozpoznania choroby i ciężkości schorzenia. Zakres dawek leczniczych dla pacjentów powyżej 14. roku życia zawiera się w granicach od 5 do 60 – 80 mg na dobę (rzadko więcej); dzieci poniżej 14. roku życia: początkowo zazwyczaj 1-2,5 mg na kg masy ciała na dobę. Początkowo stosuje się zazwyczaj dawki wyższe, zmniejszane wraz z poprawą stanu klinicznego do dawek podtrzymujących. W leczeniu długotrwałym (wielomiesięcznym lub dłuższym) jako dawkę bezpieczną leku (wywołującą stosunkowo niewiele objawów niepożądanych) uważa się dawkę dobową wynoszącą 5-7,5 mg. W leczeniu przewlekłym dawka leku powinna być zmniejszana bardzo wolno.
cena do 5 zł, Rf
20 tabletek lub 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 1 mg lub 5 mg prednizonu.
UWAGI: patrz PABI-DEXAMETHASON.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Encorton a alkohol

Encorton u osób starszych(65 lat i więcej)
Encorton dla dzieci(do 18 lat)
Encorton w ciąży
Encorton a karmienie piersią
Encorton a prowadzenie pojazdów
Encorton a antykoncepcja
Encorton refundacja

Encorton cena i opakowania

Encorton Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Encorton tabletki uzyskał ocenę 3.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Encorton tabletki

 1. Anonim

  Jestem 29 letnim mężczyzną chorującym na bóle stawów. Orton brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 35 dni w dawce: 1 tabletek. Stosuje od niedawna od kiedy coś strzykało mi w prawym biodrze kiedy opuszczałem i podnosiłem nogę.Zawiera kwas hialuronowy to mnie skusiło, ale poprawę odczuwam niewielką. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Orton w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania