Działanie leku i ulotka
Borowina to rodzaj torfu przetworzonego przez bakterie z butwiejącej roślinności bagiennej, w warunkach wilgotnych. Powstała około 10 tysięcy lat p.n.e. Jest naturalnym produktem leczniczym uznanym przez Ministerstwo Zdrowia, posiadającym wysoka aktywność biologiczną. Zawiera kwasy fulwowe i humusowe, woski, żywice, pektyny, garbniki, składniki mineralne(makro i mikroelementy), sole wapienne, żelazowe, glinowe i krzemionkowe. Borowina posiada zdolność zatrzymywania ciepła, rozluźnia mięśnie, poprawia ukrwienie skóry i tkanek usytuowanych głębiej. Dzięki tym właściwościom składniki aktywne biologicznie łatwiej wnikają w głąb skóry. Spośród licznych dobroczynnych właściwości leczniczych wymienić należy silne działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i bakteriostatyczne, estrogenne – reguluje prace jajników, ściągające i poprawiające wygląd skóry. Borowina zalecana jest przede wszystkim przy chorobach kręgosłupa, bólach i stanach zapalnych kości, stawów i mięśni, obrzękach po stłuczeniu, złamaniu, zwichnięciu, w przypadku rwy kulszowej, chorobach układu krążenia, miażdżycy, wrzodach żołądka, problemach ginekologicznych u kobiet.
Przeciwwskazaniami do stosowania borowiny są: nowotwory,
krwawienie z dróg rodnych, niestabilne ciśnienie,
żylaki, ostre
stany zapalne,
choroba wieńcowa,
urazy kości i stawów w początkowym okresie,
niewydolność oddechowa,
niewydolność krążenia,
nadczynność tarczycy,
osłabienie, zbyt młody wiek. Plastrów nie nakładać w okolicach serca oraz na zranioną skórę.
Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz poniżej 25 r.ż.
Plaster jeszcze w opakowaniu zanurzyć w gorącej wodzie przez około 15 minut – do temperatury około 40oC. C. Rozciąć opakowanie na środku, rozchylić i powierzchnię plastra przyłożyć w bolące miejsce. Plaster docisnąć, aby szczelnie przylegał do skóry. Przeciętą folię pozostawić na zewnątrz, okład przykryć ręcznikiem lub kocem i trzymać na skórze około 30 minut.
Opakowanie 5 plastrów 18 x 30 cm od 12,45 do 20,00 zł.
Borowina ze złoża wysokiego, naturalnie wilgotnego, zawierającego w przeliczeniu na suchą masę ok. 98,50% substancji organicznych, w tym: kwasy huminowe, żywice, woski, garbniki,
węglowodany,
enzymy oraz ok. 1,5% substancji nieorganicznych, zwłaszcza krzemionkę.
Działania niepożądanePrzy właściwym stosowaniu plastrów oraz przestrzeganiu zaleceń nie występują.
Dowiedz się więcej o składzie: .
Dodaj opinię