Novynette

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Mercilon
LaciBios Femina

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Novynette jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat hamuje owulację (brak piku LH w środku cyklu i zwiększenie stężenia progesteronu w fazie lutealnej) oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy. Wskaźnik Pearl’a wynosi 0,4. Stosowanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia estradiolu, które jest porównywalne do występującego we wczesnej fazie folikularnej.

Jest to jeden z preparatów o najmniejszej zawartości estrogenu (tylko 0,02 mg) spośród wszystkich zarejestrowanych w Polsce. Uważa się, że taki skład zapewnia dużą skuteczność antykoncepcyjną, a jednocześnie bardzo niewielką liczbę działań niepożądanych. W porównaniu z pierwszymi środkami antykoncepcyjnymi dawka estrogenu została zredukowana o 80%.

patrz CILEST
brak danych
brak danych
(dotyczy wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych) ściśle według wskazówek lekarza. Poszczególne preparaty różnią się między sobą składem – dobór właściwego preparatu powinien być dokonywany ściśle indywidualnie przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Jednofazowe DŚAK stosuje się zazwyczaj w cyklu 28-dniowym, składającym się z 21 dni przyjmowania preparatu i 7 dni przerwy. Przyjmowanie DŚAK rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki – należy stosować po 1 tabl. dziennie o stałej porze dnia do 21. dnia cyklu włącznie. Po 7-dniowej przerwie należy rozpocząć ponowne przyjmowanie preparatu z nowego opakowania, nawet wtedy gdy nie wystąpiło krwawienie miesięczne. Inne sposoby przyjmowania .preparatów (np. od piątego dnia cyklu) nie zapewniają skutecznej antykoncepcji. Jeżeli preparat nie został zażyty o właściwej porze, należy go przyjąć jak najszybciej. Przerwa w stosowaniu DŚAK wynosząca ponad 36 godzin powoduje zniesienie skuteczności antykoncepcyjnej DSAK. Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania – o ile dolegliwości wystąpiły w czasie do 3-4 godzin od zażycia preparatu) działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się dłużej niż dobę, preparat należy odstawić i zastosować inne środki antykoncepcyjne. W ciągu pierwszego tygodnia stosowania DŚAK wskazane dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne. Po zaprzestaniu stosowania DŚAK zwiększa się możliwość wystąpienia ciąży mnogiej.
cena od 20 do 30 zł.
21 tabletek powlekanych lub 3 × 21 tabletek powlekanych., 1 tabletka zawiera 0,15 mg dezogestrelu i 0,02 mg etinyloestradiolu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Novynette a alkohol

Novynette u osób starszych(65 lat i więcej)
Novynette dla dzieci(do 18 lat)
Novynette w ciąży
Novynette a karmienie piersią
Novynette a prowadzenie pojazdów
Novynette refundacja

Novynette cena i opakowania

Novynette Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Novynette uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 18 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (18 opinie pacjentów)18 komentarzy Novynette

 1. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 1 tabletek. Nic mi nie dolega, nie boli. Jestem
  zadowolona. Piersi urosły co mnie zadowala, libido wzrosło. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Novynette w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Nie wiem czy to tylko ja ale mam duże problemy zawsze się połapać od której tabletki najlepiej zacząć. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Miałam plamienia przez pierwsze opakowanie od drugiego już było OK. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 20 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 16 dni w dawce: 1 tabletek. Ta tabletka ze względu na niską zawartość hormonów wymaga żeby przyjmować ją bardzo regularnie, wahania nie powinny przekraczać 4 godzin!. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 30 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Novynette w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Silne bóle głowy, musiałam odstawić. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Zaczęłam przyjmować po pierwszej ciąży barddzo dobrze znoszę jak na razie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Novynette w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 23 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Zażywam od miesiąca i cerę mam ładniejsza, jest gładsza i mniej natłuszczona, włosy tez mniej mi się przetłuszczaja. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Novynette w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Spadło mi libido i to nawet bardzo. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Anonim

  Jestem 17 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 1 tabletek. Zadnych wiekszych skutow ubocznych oprocz malego spadku libido. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 13. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. No to ja brałam novynette przez 6 mc wszystko było ok tyle ze libido
  spadło. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 14. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Przez cale opakowanie lekkie krwawienie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 15. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1333 dni w dawce: 1 tabletek. Biorę od 4 lat wszystko jest okej. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Novynette w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 16. Anonim

  Jestem 23 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 181 dni w dawce: 1 tabletek. Powodował mdłości przy rozpoczęciu każdego listka, migrenowe bóle głowy, wyraźne huśtawki nastroju i spadek libido. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Novynette w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 17. Anonim

  Jestem 20 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 31 dni w dawce: 0,2 mg(miligram). Pierwszy miesiąc stosowania-ciągle krwawienia,plamienia, bóle piersi i podbrzusza. Na koniec opakowania-ból łydek, podejrzenie zapalenia żył. Było to pierwsze opakowanie! A tak poza tym ciekawostka. http://www.figa.pl/28-latka-umarla-przez-tabletki-antykoncepcyjne-a371
  Spójrzcie oprócz artykułu na zdjęcie w nagłówku;) i badajcie sie regularnie bo z tymi tabsami nie ma żartów!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Novynette w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 18. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Novynette brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 69 dni w dawce: 1 tabletek. Jestem z nich bardzo zadowolona, tyle że w przerwie i na początku opakowania powodują straszne migreny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Novynette w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania