Skrzypovita

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Skrzypovita jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Skrzypovita to wieloskładnikowy suplement diety stosowany w celu poprawienia wyglądu skóry, włosów i paznokci. Wyciąg z pokrzywy od dawna stosowany jest jako środek wzmacniający korzenie włosa, a także zapobiegający łupieżowi oraz łojotokowi skóry. Skrzyp ma działanie mineralizujące:  zawiera związki krzemu, które są czynnikami utrzymującymi odpowiednią elastyczność i odporność naskórka. Pokrzywa i skrzyp ułatwiają także usuwanie toksyn w organizmu. Witamina C jest antyoksydantem oraz składnikiem niezbędnym w procesach syntezy kolagenu. Witamina A jest przeciwutleniaczem oraz substancją potrzebną do prawidłowego funkcjonowaniu błon śluzowych, regeneracji i różnicowaniu nabłonków. Cynk i biotyna są potrzebne do procesów regeneracji skóry, wzrostu włosów i paznokci, ich niedobór może być związany jest z występowaniem trądziku.

Skrzypovita to preparat wskazany do stosowania w: łamliwości, osłabieniu i wypadaniu włosów, kruchości paznokci, zmniejszonej elastyczności i kondycji skóry. Preparat uzupełnia codzienną dietę w witaminy A, B1 ,B2, B5, B6, C, biotynę i cynk.
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
brak danych
Stosuje się doustnie 2 razy dziennie 1 kapsułkę, popijając wodą.
ok. 20zł (80 kapsułek)
1 kapsułka suplementu Skrzypovita zawiera następujące składniki: witamina C 30 mg, D-pantotenian wapnia 3 mg, witamina B6 1 mg, ryboflawina 0,8 mg, tiamina 0,7 mg, witamina A 400 µg, biotyna 75 µg, cynk 7,5 µg, ekstrakt ze skrzypu polnego 25 mg, ekstrakt z ziela pokrzywy 10 mg w kapsułce.
U pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe takie jak warfaryna i acenokumarol, preparaty zawierające wyciągi roślinne mogą powodować zmiany INR i utrudniać jego właściwą kontrolę.  

Skrzypovita a alkohol

Skrzypovita u osób starszych(65 lat i więcej)
Skrzypovita dla dzieci(do 18 lat)
Skrzypovita w ciąży
Skrzypovita a karmienie piersią
Skrzypovita a prowadzenie pojazdów
Skrzypovita refundacja

Skrzypovita cena i opakowania

Skrzypovita Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania