Pimafucort

Opis leku:

Działanie leku

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe (hydrocortisone), przeciwbakteryjne (neomycin), przeciwgrzybicze (natamycin).

Zakażenia bakteryjne, grzybicze i mieszane skóry przebiegające z nasilonym odczynem zapalnym. Lotion i krem: stany ostre i podostre, zmiany zlokalizowane na skórze owłosionej głowy, w fałdach skóry (pachy, pachwiny). Maść: stany przewlekłe, przebiegające z nadmiernym łuszczeniem się, wysuszaniem lub pękaniem skóry; łojotokowe zapalenie skóry.
Wirusowe i gruźlicze zakażenia skóry; uszkodzenia skóry, owrzodzenia podudzi, oparzenia; rybia łuska (trądzik pospolity i różowaty; nadmierna łamliwość naczyń krwionośnych; zaniki skórne; zapalenie skóry wokół ust; rozstępy skórne po stosowaniu glikokortykosteroidów. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje, jeśli lek jest stosowany u małych dzieci.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza; krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść suchych i łuszczących się. Preparat stosować na zmianę chorobową umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy przedłużać zalecanego czasu stosowania leku; nie poprawia to wyników leczenia, a sprzyja rozwojowi oporności drobnoustrojów na antybiotyki, uczuleniom na składniki leku i leki o podobnej budowie chemicznej oraz występowaniu działań niepożądanych. Smarować 2-4 razy dziennie.
cena od 20 do 30 zł
emulsja po: 10 mg natamycyny + 5 mg hydrokortyzonu + 1,75 mg neomycyny w 1 g;
krem po: 10 mg natamycyny + 3,5 mg neomycyny + 10 mg hydrokortyzonu w lg Rx;
maść po: 10 mg natamycyny + 3,5mg neomycyny + 10 mg hydrokortyzonu w 1 g Rx
Działania niepożądane
Lek może niekiedy działać drażniąco na skórę. Wystąpienie wysypki, zaostrzenie lub zmiana charakteru objawów na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku lub stosowanie go pod opatrunkiem zamkniętym grozi wchłanianiem się leku do krwi i ogólnoustrojowymi działaniami niepożądanymi.

Pimafucort a alkohol alkohol
Pimafucort u osób starszych(65 lat i więcej)
Pimafucort dla dzieci(do 18 lat)
Pimafucort w ciąży
Pimafucort a karmienie piersią
Pimafucort a prowadzenie pojazdów
Pimafucort refundacja

Pimafucort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania