Pimafucort

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe (hydrocortisone), przeciwbakteryjne (neomycin), przeciwgrzybicze (natamycin).

Zakażenia bakteryjne, grzybicze i mieszane skóry przebiegające z nasilonym odczynem zapalnym. Lotion i krem: stany ostre i podostre, zmiany zlokalizowane na skórze owłosionej głowy, w fałdach skóry (pachy, pachwiny). Maść: stany przewlekłe, przebiegające z nadmiernym łuszczeniem się, wysuszaniem lub pękaniem skóry; łojotokowe zapalenie skóry.
Wirusowe i gruźlicze zakażenia skóry; uszkodzenia skóry, owrzodzenia podudzi, oparzenia; rybia łuska (trądzik pospolity i różowaty; nadmierna łamliwość naczyń krwionośnych; zaniki skórne; zapalenie skóry wokół ust; rozstępy skórne po stosowaniu glikokortykosteroidów. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje, jeśli lek jest stosowany u małych dzieci.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza; krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść suchych i łuszczących się. Preparat stosować na zmianę chorobową umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy przedłużać zalecanego czasu stosowania leku; nie poprawia to wyników leczenia, a sprzyja rozwojowi oporności drobnoustrojów na antybiotyki, uczuleniom na składniki leku i leki o podobnej budowie chemicznej oraz występowaniu działań niepożądanych. Smarować 2-4 razy dziennie.
cena od 20 do 30 zł
emulsja po: 10 mg natamycyny + 5 mg hydrokortyzonu + 1,75 mg neomycyny w 1 g;
krem po: 10 mg natamycyny + 3,5 mg neomycyny + 10 mg hydrokortyzonu w lg Rx;
maść po: 10 mg natamycyny + 3,5mg neomycyny + 10 mg hydrokortyzonu w 1 g Rx
Działania niepożądane
Lek może niekiedy działać drażniąco na skórę. Wystąpienie wysypki, zaostrzenie lub zmiana charakteru objawów na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku lub stosowanie go pod opatrunkiem zamkniętym grozi wchłanianiem się leku do krwi i ogólnoustrojowymi działaniami niepożądanymi.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Pimafucort a alkohol

Pimafucort u osób starszych(65 lat i więcej)
Pimafucort dla dzieci(do 18 lat)
Pimafucort w ciąży
Pimafucort a karmienie piersią
Pimafucort a prowadzenie pojazdów
Pimafucort refundacja

Pimafucort cena i opakowania

Pimafucort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pimafucort uzyskał ocenę 1.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.0/5 (2 opinie pacjentów)2 Opinie o Pimafucort

 1. olek

  Ten lek jest za mocny. W sprawach intymnych robi straszne skutki uboczne. Powinien być bezwzględnie zabroniony tym temacie. W polsce chyba firmy zachodnie robia sobie testy rekami głupich dermatologów. To jest coś okropnego jak ta maść może zniszczyć życie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Niestety,ale potwierdzam. U mnie też narobił więcej szkody niż pożytku. Wiele lat już walczę ze skutkami ubocznymi…… Bardzo to nie przyjemne…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania