Asprocol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Asprocol bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek stanowi połączenie kwasu acetylosalicylowego i glikokolu, który przeciwdziała drażniącemu wpływowi kwasu acetylosalicylowe­go na błonę śluzową żołądka.

Czytaj również: ALKA-PRIM.

Preparat stosowany jest w stanach gorączkowych, w przeziębieniach, w bólach głowy, stawów, mięśni, w przewlekłych chorobach reumatoidalnych.
Nadwrażliwość na salicylany, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek. Nie stosować preparatu w I i II trymestrze ciąży i u dzieci poniżej 12 r.ż., w astmie oskrzelowej, w cukrzycy (u pacjentów leczonych doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi).
Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (może wystąpić niebezpieczeństwo groźnego krwawienia), przeciwcukrzy­cowych, sulfonamidów, leków przeciwgruźliczych, penicylin, zwiększa stężenie barbituranów we krwi. Działa synergicznie z innymi lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi i przeciwgorączkowymi, może także zmniejszać działanie niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Dorośli: doraźnie 1-2 tabletki; do 3 razy na dobę po 1-2 tabletki.
Cena do 5 zł.
10 tabletek lub 20 tabletek, 1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 200 mg glikokolu.
Uwaga! Preparat może być stosowany przy współistniejącej chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Działania niepożądane
Działanie wrzodotwórcze, krwawienia z przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, drgawki, u osób uczulonych astma aspirynozależna, u dzieci zespół Reye’a (zmiany ośrodkowego układu nerwowego oraz stłuszczenie wątroby).

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Asprocol a alkohol

Asprocol u osób starszych(65 lat i więcej)
Asprocol dla dzieci(do 18 lat)
Asprocol w ciąży
Asprocol a karmienie piersią
Asprocol a prowadzenie pojazdów
Asprocol refundacja

Asprocol cena i opakowania

Asprocol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Asprocol uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (7 opinie pacjentów)12 komentarzy Asprocol

 1. fgj

  ci ci wycofuja tak dobry dla ludzi lek powinni odpowiadac karnie!!!!!! asprokol to lek BEZPIECZNY i dzialajacy!!!!

  Odpowiedz
 2. cftgj

  szkoda ze jakis madry INACZEJ wycofal rewelacyjnie dobry lek dla ludzi! dziwi fakt ze garstka decyduje o milionach i skazuje nas na branie swinstw zastepczych

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Brygida Rupik

  Dlaczego tak dobry lek ASPROKOL od bardzo dawna stosowany, naprawdę skuteczny przy minimalnych skutkach ubocznych ,został wycofany? Chętnie bym go sobie kupiła, tylko proszę mi powiedzieć gdzie? Z poważaniem Rupik Brygida🙏🙏

  Odpowiedz
 4. Jadwiga

  bardzo dobry lek .brałam go zawsze gdy byłam lekko przeziębiona zawsze mi pomagał i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Nie rozumiem dlaczego został wycofany.

  Odpowiedz
 5. halina

  LEK KTORY Uzywam od lat i w mojej opinii jest to jeden z najlepszych lekow dobra cena i działanie również oceniam pozytywnie
  latwo dostępny prawie w każdej aptece

  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 48 letnim mężczyzną chorującym na krzepliwość krwi. Asprocol dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 13 dni w dawce: 1 tabletek. Przepisał mi to lekarz na nadmierną krzepliwość krwi. Nie mam skutków ubocznych. Chyba działa. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Asprocol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 30 letnim mężczyzną chorującym na bóle. Asprocol dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 17 dni w dawce: 500 mg(miligram). Lek w miarę dobry. Raz po zażyciu miałem zgagę ale nie wiem czy od leku czy od tego co zjadłem. Działał ale nieraz po kilku godzinach.. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Asprocol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na bóle głowy. Asprocol brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Lek jest dobry ale na słabe bóle głowy czy stawów, ponieważ przy dużych bólach nawet 2 tabletki nie dają rezultatu. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Asprocol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą chorującą na gorączka. Asprocol dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 2 tabletek. Dodaj Twoją opinię o leku. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Asprocol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 34 letnim mężczyzną chorującym na gorączka. Asprocol brałem podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 2 tabletek. Dobry i połowę tańszy od odpowiedników zachodnich producentów. Z naszej rodzimej Polfy. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Asprocol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na gorączka. Asprocol brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Aspiryna w tańszym, równie dobrym wydaniu. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Asprocol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania