Solpadeine

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

No-Spa tabletki
Ibuprom Max
Antidol
Apap extra tabletki
Panadol extra
Baikadent żel
Gripex Control

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Solpadeine bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol uśmierza subiektywne objawy zakażenia wirusowego (bóle głowy, mięśni, ogólne rozbicie, osłabienie). Kodeina wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz działa przeciwkaszlowo. Kofeina działa aktywizująco, poprawia samopoczucie, zmniejsza subiektywne odczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego. Patrz również: ANTIDOL.

Bóle różnego pochodzenia (urazy kości i stawów, mięśni, po ekstrakcji zębów, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, tkanek miękkich, w przebiegu choroby nowotworowej), stany gorączkowe w przebiegu przeziębienia, grypy.
Uczulenie na paracetamol lub inne składniki preparatu, ciężkie upośledzenie czynności nerek lub wątroby, nadciśnienie dużego stopnia, niedokrwistość. Ze względu na zawartość kofeiny lek nie powinien być stosowany przez chorych z zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, a ponadto, ze względu na działanie przeciwkaszlowe kodeiny, u osób z wilgotnym kaszlem.Leku nie wolno stosować w leczeniu niemowląt, dzieci i młodzieży poniżej 12 rż.
Paracetamol wzmaga działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych i może powodować przedłużone krwawienie.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 3-4 razy na dobę po 1-2 tabletki musujące (po rozpuszczeniu w ciepłej wodzie) lub 1-2 kapsułki bądź tabletki.
Cena od 5 do 10 zł.
500 mg paracetamolu + 8 mg kodeiny + 30 mg kofeiny.
Nie przekraczać zaleconego dawkowania! Kapsułki należy przyjmować doustnie, popijając dużą ilością wody. Tabletki musujące należy rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody. Po rozpuszczeniu składników pić musujący płyn.
Działania niepożądane
Podczas stosowania leku mogą wystąpić nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, wysypka). Stosowany w dużych dawkach może upośledzić czynność wątroby oraz nerek, wywołać żółtaczkę i wyjątkowo zaburzenia układu nerwowego. U chorych z astmą aspirynową może powodować napady duszności. Kofeina może powodować pobudzenie, niepokój, utrudniać zasypianie, powodować przyspieszenie czynności serca, zaostrzenie choroby wieńcowej, choroby wrzodowej. Kodeina może powodować zaparcia, zawroty głowy, a stosowana długotrwale w dużych dawkach może prowadzić do powstania zależności lekowej.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Solpadeine a alkohol

Solpadeine u osób starszych(65 lat i więcej)
Solpadeine dla dzieci(do 18 lat)
Solpadeine w ciąży
Solpadeine a karmienie piersią
Solpadeine a prowadzenie pojazdów
Solpadeine refundacja

Solpadeine cena i opakowania

Solpadeine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Solpadeine uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 6 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (6 opinie pacjentów)8 komentarzy Solpadeine

 1. Ella

  Solpadeinę zaproponował mi lekarz rodzinny, ponieważ inne przeciwbólowe tabletki są dla mnie mocno inwazyjne ze względu na chorobę przełyku. Teraz nie boję się wziąć tego leku nawet w nocy jeżeli zajdzie taka konieczność. Szybko się rozpuszcza w wodzie, potem tylko należy popić dużą ilością wody i w ciągu 30 minut ból ustępuje. Nigdy nie miałam żadnych sensacji żołądkowych, nawet gdy musiałam wziąć więcej niż jedną w ciągu dnia. Polecam każdemu, kto nie jest uczulony na jakikolwiek składnik występujący w Solpadeinie.

  Odpowiedz
 2. B.H.

  na mój ból głowy działa bardzo dobrze,a jest to ból chyba migrenowy-długi z mdłosciami i opaską w koło głowy,szczególnie przy zmianach pogodowych,bardzo rzadko zażywam i jest bardzo skuteczny. Lek okropny na kaca- nie polecam ! na kaca jajecznica,ciacho i dużo wody 🙂

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Edyta

  Lek solpadeine w postaci tabletek do rozpuszczania stosuje na napieciowy ból głowy dość silny. W mojej ocenie szybko działa to znaczy do pół godziny, skutków ubocznych brak z wyjątkiem senności (chociaż szybciej chodzę spać niż przed północą). Może mógłyby być trochę tańszy. Solpadeine jak na razie W przeciągu miesiąca stosowałam 3 razy G jestem zadowolona .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. ania

  Jestem po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego, po zażyciu leku solpadenine przepisanego przez lekarza rodzinnego,  trafiłam na pogotowie z niesamowitym bólem brzucha. Po zastrzyku przeciwbólowym ból przeszedł, ale od tego czasu czytam wszystkie ulotki i nie tak ślepo nie wierzę już lekarzom.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. jurek

  W moim przypadku się sprawdził . Stosuję często na bóle kostno stawowe i kręgosłupa. Zaletą to kupno bez recepty i jego szybkie działanie. Skutków ubocznych u mnie brak. Mógł by być trochę tańszy.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Bena

  Lek niezawodny pomaga natychmiast,ale ja sie uzaleznilam.Nie polecam

  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 30 letnią kobietą chorującą na migrena. Solpadeine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 111 dni w dawce: 2 tabletek. Biorę solpadeine do rozpuszczania na migrenę jak dotąd najlepszy wypróbowany prze ze mnie lek. Pomaga po 15 min, praktycznie bez żadnych skutków ubocznych po za jednym lekka senność. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Solpadeine w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na migrena. Solpadeine dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 8 mg(miligram). Uczulenie na kodeinę spowodowało wysypkę.Do reszty bez zastrzeżeń.Lek zadziałał na ból. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Solpadeine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania