Cutivate

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Propionian flutikazonu (maść lub krem) jest hormonem sterydowym. Silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.Lek stosuje się w leczeniu chorób skóry oraz odczynów po ukąszeniu owadów.

Zmiany zapalne skory, zwłasz­cza przebiegające z nasilonym świądem (m.in. wyprysk kontaktowy, uczuleniowy; łuszczyca skóry; liszaj płaski i rumieniowa­ty; łojotokowe zapalenie skóry).
Nie należy stosować w nadwrażliwości na lek lub na inne leki o podobnej budowie: hydrokortyzon, deksametazon, triamcinolon, prednizolon, zakaźnych chorobach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry, stanach przednowotworowych ani w nowotworach skóry. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, cukrzycę lub gruźlicę. Leku nie należy stosować do oczu. Ostrożność jest wskazana przy stosowaniu leku u dzieci, ponieważ może się on wchłaniać ze skóry i powodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.
Bez zalecenia lekarza nie łączyć z innymi lekami stosowanymi na skórę.
Według wskazań lekarza, nie zakładając opatrunku na miejsce leczone. Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Nie wolno przedłużać czasu zaleconego leczenia. Dorośli i dzieci powyżej 13. ro­ku życia: smarować 1-2 razy na dobę; po uzy­skaniu poprawy – raz na dobę lub raz co 2-gi dzień. Maksymalna dawka: 150 g kremu lub maści na tydzień. Dzieci 4.-12. rok życia: dawkowanie jw., jednak długość leczenia nie powinna przekraczać 1 tygodni; nie należy nakładać preparatu na powierzchnię więk­szą niż 10% całej powierzchni ciała.
Maść 0,005%, cena od 5 do 10 zł, Rf; krem 0,05%, cena od 5 do 10 zł
15 g, 30 g, 50 g lub 100 g kremu, 1 g zawiera 0,5 mg flutikazonu; 15 g maści, 1 g zawiera 0,05 mg flutikazonu.
Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Długotrwałe stosowanie może doprowadzić do wystąpienia hiperkortyzolemii. Czytaj również: CLOBEDERM.
Działania niepożądane
Łagodnym działaniem niepożądanym po stosowaniu leku może być uczucie kłucia. Rzadko występuje pieczenie, świąd, zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Do poważnych działań, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, trudności w oddychaniu, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, nieregularne bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, obrzęki, utrata łaknienia, rozstępy skórne, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe oraz zaburzenia miesiączkowania. Natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza wymagają pokrzywka z silnym świądem lub zaburzenia oddychania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cutivate a alkohol

Cutivate u osób starszych(65 lat i więcej)
Cutivate dla dzieci(do 18 lat)
Cutivate w ciąży
Cutivate a karmienie piersią
Cutivate a prowadzenie pojazdów
Cutivate refundacja

Cutivate cena i opakowania

Cutivate Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cutivate uzyskał ocenę 4.1 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.1/5 (3 opinie pacjentów)8 komentarzy Cutivate

 1. Anonim

  Jestem 41 letnią kobietą chorującą na luszczyca. Cutivate brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 15 gr(gram). Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cutivate w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na luszczyca. Cutivate brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 15 gr(gram). Dla mnie bardzo OK. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Cutivate w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 30 letnią kobietą chorującą na luszczyca. Cutivate brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 15 dni w dawce: 15 gr(gram). Mnie bardziej odpowiada Flixotide, uważam,że jest skuteczniejszy. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cutivate w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania