Deespa

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Deespa zawiera drotawerynę (pochodną papaweryny), która odpowiada za bezpośrednie działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, poprzez hamowanie fosfodiesterazy i zwiększenie wewnątrzkomórkowego stężenia cAMP(cykliczny adenozynomonofosforan).

W celu uśmierzenia bólu, nie zawsze konieczne jest stosowanie w pierwszej kolejności preparatów przeciwbólowych; w niektórych przypadkach poleca się zastosowanie spazmolityku (leku rozkurczającego mięśnie gładkie).  Skutecznym wyborem są preparaty zawierające drotawerynę. Niedawno na rynku pojawił się odpowiednik popularnego leku rozkurczającego, wyprodukowany przez rodzimą firmę farmaceutyczną Polpharmę – Deespa.

Lek powszechnie stosuje się w leczeniu skurczów mięśni gładkich pochodzenia mięśniowego i nerwowego (stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowo-płciowego oraz układu krążenia). Deespa jest lekiem bezpiecznym, nie wykazuje poważnych działań ubocznych, może być stosowany u dzieci już od 3 roku życia.

Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych(kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych), stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych (kamica nerkowa, zapalenie pęcherza moczowego); wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego(stany skurczowe żołądka, zespół jelita drażliwego, wzdęcia) i w stanach skurczowych dróg rodnych(bolesne miesiączkowanie).
Nie stosować u pacjentów uczulonych na drotawerynę, pacjentów z ciężką niewydolnością serca, wątroby, nerek, z blokiem przedsionkowo-komorowym, dzieci poniżej 3 roku życia; stosować ze szczególną ostrożnością u osób z porfirią i niedociśnieniem.
Nie stosować z preparatami zawierającymi w składzie lewodopę ze względu na zmniejszenie skuteczności jej działania.
Dorośli: od 120mg do maksymalnie 240 mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych, dzieci: od 3 do 6 roku życia – 40-120mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych, powyżej 6 roku życia 80-200mg na dobę w 2-5 dawkach podzielonych. Stosować samodzielnie maksymalnie 10 dni.
za 10 szt. – ok. 3,99 zł
Każda tabletka zawiera 40 mg drotaweryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze.
Stosować u kobiet w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane
Obniżenie ciśnienia krwi, kołatanie serca, nudności, utrata łaknienia, zaparcie, bóle i zawroty głowy, bezsenność, po dużych dawkach senność i osłabienie

Dowiedz się więcej o składzie: .

Deespa a alkohol

Deespa u osób starszych(65 lat i więcej)
Deespa dla dzieci(do 18 lat)
Deespa w ciąży
Deespa a karmienie piersią
Deespa a prowadzenie pojazdów
Deespa refundacja

Deespa cena i opakowania

Deespa Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania