Galvenox

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Aescin tabletki
DIH

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Galvenox bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Galvenox zawiera dobesylan wapnia, który działa ochronnie na ściany naczyń krwionośnych. Zmniejsza nadmierną przepuszczalność oraz łamliwość naczyń włosowatych. dobesylan wapnia obniża również lepkość krwi i działa przeciwagregacyjnie, przez co usprawnia krążenie żylne, zmniejsza zastój w żyłach i hamuje rozwój zmian zakrzepowych towarzyszących powstawaniu żylaków. Lek działa ochronnie również na naczynia limfatyczne, powodując zmniejszenie obrzęków. Dzięki obniżaniu lepkości krwi, jest skuteczny w leczeniu retinopatii cukrzycowej.

Retinopatia cukrzycowa; objawy kliniczne w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych (bóle, kurcze mięśni, parestezje, obrzęk, zmiany skórne związane z zastojem żylnym); żylaki odbytu; pomocniczo w zakrzepowym zapaleniu powierzchownych żył kończyn dolnych
Nadwrażliwość na dobesylan wapnia lub którąkolwiek substancję pomocniczą; nie stosować u dzieci; ostrożnie u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy lub przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka
Brak danych odnośnie interakcji produktu leczniczego z innymi lekami.
Dawkę należy ustalać indywidualnie, w zależności od stopnia nasilenia objawów choroby. Zwykle stosuje się jedną kapsułkę raz lub dwa razy na dobę (500-1000 mg dobesylanu wapnia na dobę). Przyjmować doustnie w trakcie głównych posiłków. Okres leczenia zależy od rodzaju i przebiegu choroby.
Cena w granicy 18-25 zł
Jedna kapsułka zawiera: 500 mg dobesylanu wapnia. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu E171, żelatyna, azorubina E122, żółcień chinolinowa E104
W rzadkich przypadkach lek może wywołać agranulocytozę. Galvenox powinien być stosowany u kobiet w ciąży tylko jeśli potencjalne korzyści terapii przeważają nad możliwym ryzykiem dla płodu. Należy przerwać karmienie piersią przed rozpoczęciem stosowania leku.
Działania niepożądane
Zahamowanie czynności szpiku kostnego z agranulocytozą, ból w nadbrzuszu, biegunki, wymioty, nudności, reakcje skórne, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, gorączka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Galvenox a alkohol

Galvenox u osób starszych(65 lat i więcej)
Galvenox dla dzieci(do 18 lat)
Galvenox w ciąży
Galvenox a karmienie piersią
Galvenox a prowadzenie pojazdów
Galvenox refundacja

Galvenox cena i opakowania

Galvenox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Galvenox uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Galvenox

 1. Anonim

  Jestem 40 letnią kobietą chorującą na retinopatia. Galvenox brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 324 dni w dawce: 500 mg(miligram). Wg lekarza zmiany się cofnęły. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Galvenox w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 49 letnią kobietą chorującą na żylaki. Galvenox brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 62 dni w dawce: 500 mg(miligram). Lek jest bardzo skuteczny.biorę go od 2 miesięcy pomaga na żylaki, i wszelkie obrzęki, jestem zadowolona z jego działania wcześniej stosowałam venoruton. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Galvenox w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania