Galvenox

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Aescin tabletki
DIH

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Galvenox bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Galvenox zawiera dobesylan wapnia, który działa ochronnie na ściany naczyń krwionośnych. Zmniejsza nadmierną przepuszczalność oraz łamliwość naczyń włosowatych. dobesylan wapnia obniża również lepkość krwi i działa przeciwagregacyjnie, przez co usprawnia krążenie żylne, zmniejsza zastój w żyłach i hamuje rozwój zmian zakrzepowych towarzyszących powstawaniu żylaków. Lek działa ochronnie również na naczynia limfatyczne, powodując zmniejszenie obrzęków. Dzięki obniżaniu lepkości krwi, jest skuteczny w leczeniu retinopatii cukrzycowej.

Retinopatia cukrzycowa; objawy kliniczne w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych (bóle, kurcze mięśni, parestezje, obrzęk, zmiany skórne związane z zastojem żylnym); żylaki odbytu; pomocniczo w zakrzepowym zapaleniu powierzchownych żył kończyn dolnych
Nadwrażliwość na dobesylan wapnia lub którąkolwiek substancję pomocniczą; nie stosować u dzieci; ostrożnie u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy lub przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka
Brak danych odnośnie interakcji produktu leczniczego z innymi lekami.
Dawkę należy ustalać indywidualnie, w zależności od stopnia nasilenia objawów choroby. Zwykle stosuje się jedną kapsułkę raz lub dwa razy na dobę (500-1000 mg dobesylanu wapnia na dobę). Przyjmować doustnie w trakcie głównych posiłków. Okres leczenia zależy od rodzaju i przebiegu choroby.
Cena w granicy 18-25 zł
Jedna kapsułka zawiera: 500 mg dobesylanu wapnia. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu E171, żelatyna, azorubina E122, żółcień chinolinowa E104
W rzadkich przypadkach lek może wywołać agranulocytozę. Galvenox powinien być stosowany u kobiet w ciąży tylko jeśli potencjalne korzyści terapii przeważają nad możliwym ryzykiem dla płodu. Należy przerwać karmienie piersią przed rozpoczęciem stosowania leku.
Działania niepożądane
Zahamowanie czynności szpiku kostnego z agranulocytozą, ból w nadbrzuszu, biegunki, wymioty, nudności, reakcje skórne, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, gorączka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Galvenox a alkohol

Galvenox u osób starszych(65 lat i więcej)
Galvenox dla dzieci(do 18 lat)
Galvenox w ciąży
Galvenox a karmienie piersią
Galvenox a prowadzenie pojazdów
Galvenox refundacja

Galvenox cena i opakowania

Galvenox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Galvenox uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Galvenox

 1. Anonim

  Jestem 40 letnią kobietą chorującą na retinopatia. Galvenox brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 324 dni w dawce: 500 mg(miligram). Wg lekarza zmiany się cofnęły. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Galvenox w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Zbynio

   Retinopatia jest chorobą gdzie jak zajdą zmiany to nie ma możliwosci aby sie cofnely nie wiem co za lekarz mowi takie bzdury zmien lekarza zmiany pozostaja mozna jedynie je wstrzymac ale same tabletki nie wystarcza trzeba miec w miare dobre cukry….

   Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 49 letnią kobietą chorującą na żylaki. Galvenox brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 62 dni w dawce: 500 mg(miligram). Lek jest bardzo skuteczny.biorę go od 2 miesięcy pomaga na żylaki, i wszelkie obrzęki, jestem zadowolona z jego działania wcześniej stosowałam venoruton. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Galvenox w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania