Micetal

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych imidazolu o szerokim zakresie (spektrum) działania polegającym na zaburzaniu powstawania ergosterolu – podstawowego składnika błony komórkowej grzybów.

Krem, płyn: grzybice powierzchowne skóry nieowłosionej tułowia, grzybica stóp i międzypalcowa; kandydoza skóry; łupież pstry. Żel: łupież owłosionej skóry głowy oraz łojotokowe zapalenie skóry.
Nadwrażliwość na lek i inne pochodne imidazolu: mikonazol, ekonazol, ketokonazol. Leku nie należy stosować u dzieci do 10 rż., na błony śluzowe i do worka spojówkowego.
nie znaleziono
Stosować 1 raz na dobę. Krem, płyn: grzybice powierzchowne tułowia: smarować lub spryskiwać zmiany na skórze i ich okolicę przez 2-3 tygodnie; grzybka stóp i międzypakowa: jw. przez 4 tygodnie; kandydoza skóry: jw. przez 2-4 tygodnie; łupieżpstry: jw. przez 1-2 tygodnie. Żel: łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry: 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie nanosić na skórę głowy i szyi, rozprowadzić, spłukać po 3-4 minutach. Leczenia nie należy przerywać po ustąpieniu ostrych objawów, ale kontynuować jeszcze przez co najmniej 4 tygodnie. Długość okresu leczenia powinien określić lekarz.
krem: 10 mg w lg cena od 20 do 30 zł; płyn do natryskiwania na skórę: 10 mg w l ml, cena od 20 do 30 zł; żel: 10 mg w 1 g cena od 5 do 10 zł
15 g lub 30 g 1% kremu z flutrimazolem,; 100 g 1% żelu z flutrimazolem.,
UWAGI: ustępowanie zmian chorobowych i zmniejszenie świądu następuje zwykle po 7-10 dniach stosowania. Należy unikać jednoczesnego stosowania na to samo miejsce innych leków. Roztworu nie stosować na błony śluzowe. Nie dopuszczać do kontaktu leku z oczami. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.
Działania niepożądane
Działania niepożądane występują rzadko i są to: podrażnienie, zaczerwienienie, kłucie, pieczenie i świąd w miejscu zastosowania. Kontaktu z lekarzem wymaga swędząca wysypka, a także brak poprawy lub zaostrzenie objawów choroby w czasie leczenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Micetal a alkohol

Micetal u osób starszych(65 lat i więcej)
Micetal dla dzieci(do 18 lat)
Micetal w ciąży
Micetal a karmienie piersią
Micetal a prowadzenie pojazdów
Micetal refundacja

Micetal cena i opakowania

Micetal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania