PectoDrill

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Kaszel jest jednym z najczęstszych objawów chorób górnych dróg oddechowych. Dzielimy go na kaszel suchy (bez wydzieliny w drogach oddechowych) i mokry, produktywny, kiedy dochodzi do nadprodukcji wydzieliny utrudniającej oddychanie.
Powstawanie wydzieliny jest często skorelowane ze stanem zapalnym. Stan zapalny może zostać wywołany przez patogeny dróg oddechowych, jak np. bakterie lub inne czynniki drażniące, które w większych ilościach przedostały się do nosa czy płuc. W przypadku ostrych zakażeń bakteryjnych konieczne jest leczenie antybiotykowe. Ma ono na celu eliminację mnożących się bakterii będących przyczyną stanu zapalnego, kaszlu i trudności z oddychaniem. W takich przypadkach oprócz antybiotyku lekarze przepisują także środki wykrztuśne, których przedstawicielem jest wydawany na receptę PectoDrill.
PectoDrill zawiera w swoim składzie karbocysteinę. Należy ona do grupy leków mukolitycznych – rozrzedzających wydzielinę i ułatwiających jej usuwanie.
Mechanizm działania karbocysteiny polega na zmianie struktury śluzu w drogach oddechowych. Podczas infekcji wydzielina dróg oddechowych gęstniej, staje się trudna do usunięcia. Pochodne cysteiny, w tym karbocysteina, dzięki swojej budowie rozbijają połączenie pomiędzy cząsteczkami śluzu, który staje się mniej zbity i łatwiej łączy się z wodą, co dodatkowo upłynnia całość wydzieliny. Dla pełnej efektywności kuracji ważne jest odpowiednie nawodnienie!
Karbocysteina zwiększa również ruch rzęsek nabłonka oskrzelowego ułatwiając usuwanie zalegającej wydzieliny. Leki tej grupy mają udowodnione działanie antyoksydacyjne. Wolne rodniki powstające w organizmie przyczyniają się do rozwoju wielu chorób zapalnych dróg oddechowych. Zmniejszenie ich ilości hamuje stan zapalny i ułatwia organizmowi walkę z infekcją.
Pochodne cysteiny wspomagają antybiotykoterapię poprzez uwodnienie wydzielin dróg oddechowych. W ten sposób antybiotyk może efektywniej wnikać do miejsca zakażenia (gęsta wydzielina hamuje ten proces), terapia staje się skuteczniejsza, a czas leczenie może ulec skróceniu.

Leczenie objawowe chorób dróg oddechowych przebiegających z nadmierną produkcją gęstego, trudnego do usunięcia śluzu.
Nadwrażliwość lub uczulenie na karbocysteinę, inne pochodne cysteiny lub substancje pomocnicze preparatu. Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.
Nie należy stosować łącznie z środkami przeciwkaszlowymi i zmniejszającymi wydzielanie śluzu w drogach oddechowych.
Syrop:
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 15 ml (1 łyżka) 3x dziennie, a po rozrzedzeniu wydzieliny 10 ml (2 łyżeczki) 3x dziennie
Dzieci 6-12 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 3x dziennie
Dzieci 2-6 lat: 2,5-5 ml (1/2-1 łyżeczki) 2x dziennie

Tabletki do ssania:
Dorośli: żuć lub ssać 1 tabletkę 3x dziennie

brak danych
1 ml syropu zawiera 50 mg karbocysteiny.
1 tabletka do ssania zawiera 750 mg karbocysteiny.
Podczas przyjmowania leku ważne jest odpowiednie nawodnienie (2-3l dziennie). Nie należy stosować preparatu bezpośrednio przed snem.
Działania niepożądane
Mogą pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego: zgaga, nudności, wymioty, biegunka. Rzadziej reakcje nadwrażliwości i bóle głowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

PectoDrill a alkohol

PectoDrill u osób starszych(65 lat i więcej)
PectoDrill dla dzieci(do 18 lat)
PectoDrill w ciąży
PectoDrill a karmienie piersią
PectoDrill a prowadzenie pojazdów
PectoDrill refundacja

PectoDrill cena i opakowania

PectoDrill Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum PectoDrill uzyskał ocenę 2.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.9/5 (3 opinie pacjentów)7 komentarzy PectoDrill

 1. Wojtek

  Za dużo słodzików: aspartam, sacharyna i sorbitol. Takie słodkie, że paw gwarantowany. ACC zdecydowanie lepsze.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Gosia1321

  U mnie ładnie rorzedza wydzieline. Mam problemy z zatokami i jak tylko zapomne wziac tabletki czuje jak mnie zatyka. Smak zupelnie mi nie przeszkadza wrecz przeciwnie. Poczatkowo przez 2 moze 3 dni mialam nudnosci, ale pozniej objawy ustapily. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Damazy

  Główny Inspektor Farmaceutyczny po raz drugi zakwestionował lek rozrzedzający wydzielinę oskrzeli PectoDrill i zadecydował o wycofaniu go z obrotu.
  GIF zakwestionował serię tabletek do ssania w opakowaniu 750 mg, o nr G00466 i z datą ważności: 09.2017. Badania przeprowadzone w Narodowym Instytucie Leków wykazały bowiem, że badana próbka leku nie odpowiada wymaganiom specyfikacji wytwórcy, gdyż nie spełnia wymagań …

  Odpowiedz
 4. Damazy

  Nie zauważyłem aby dobrze działał tak jak opisano, nic nie rozrzedza. Poza tym wybitnie niedobry smak, przesłodzona. W charakterze słodzika zastosowano aspartan, który od dawna ma złą opinię jako substancja rakotwórcza. Farmaceuci są bardzo kiepskimi kucharzami, dodadzą tyle słodzika (aspartanu), ze chce się rzygać.
  Rzadkim przykładem świetnej kompozycji smakowej są tabletki do ssania ISLA, ale to na stan zapalny gardła i błony śluzowej ust.

  Odpowiedz
  • dawid

   Można spróbować syropków bez recepty o przyjemniejszym smaku: flegamina, flavamed (dostępne także w postaci tabletek). W razie czego są także tabletki musujące ACC (mają ten sam składnik czynny ale w mniejszej ilości). 🙂

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania