Bezamidin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek z grupy fibratów. Obniża stężenie triglicerydów i cholesterolu całkowitego, a w mniejszym stopniu podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL we krwi, działa także przeciwzapalnie i hamuje postęp miażdżycy naczyń oraz wykazuje działanie moczanopędne(usuwające kwas moczowy z moczem).

Zaprzestanie podawania leku prowadzi do powrotu stężenia lipidów do wartości przed leczeniem.

Zaburzenia gospodarki tłuszczowej (lipidowej), zwłaszcza podwyższony poziom triglicerydów (hipertriglicerydemia) w przypadku braku skuteczności stosowania metod niefarmakologicznych, w tym leczenia dietetycznego i ćwiczeń fizycznych;
Reakcje uczuleniowe, w tym nasilające się pod wpływem światła słonecznego po stosowaniu innych leków z grupy fibratów). Kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych; zaawansowana niewydolność wątroby lub nerek; jednoczesne stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Szczególnie wnikliwego rozpatrzenia wymaga stosowanie leku u kobiet w wieku rozrodczym.
Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol), insuliny i doustnych leków przeciwcukrzycowych; nie stosować jednocześnie z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Ze względu na wzrost ryzyka wystąpienia miopatii i rabdomiolizy nie stosować łącznie (lub stosować z dużą ostrożnością, pod ścisłą kontrolą lekarza) z lekami z grupy statyn (patrz INTERAKCJE i UWAGI w CARDIN). Nasila działanie leków moczanopędnych. Kolestipol (colestipol) osłabia działanie leku poprzez zmniejszenie jego wchłaniania z przewodu pokarmowego (podawanie 30 tabletek i 50 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 200 mg bezafibratu.u jest możliwe minimum 2 godz. po przyjęciu kolestipolu).
Zazwyczaj początkowo 3 x na dobę po 200 mg; po uzyskaniu poprawy dawkę można zmniejszyć.
Tabletki powlekane po 200 mg, cena od 5 do 10 zł
30 tabletek i 50 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 200 mg bezafibratu.
Podczas leczenia należy kontrolować poziom lipidów w surowicy krwi.
Działania niepożądane
Bóle głowy, zaburzenia gastryczne, bóle mięśni, reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bezamidin a alkohol

Bezamidin u osób starszych(65 lat i więcej)
Bezamidin dla dzieci(do 18 lat)
Bezamidin w ciąży
Bezamidin a karmienie piersią
Bezamidin a prowadzenie pojazdów
Bezamidin refundacja

Bezamidin cena i opakowania

Bezamidin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania