Nolicin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektram działania. Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II).

Stosuje się go w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń nerek, miedniczek nerkowych, pęcherza moczowego.
Także uczulenie na inne fluorochinolony. Padaczka i uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego przebiegające z drgawkami lub podwyższoną skłonnością do drgawek, depresja i psychoza; nasilone objawy miażdżycy naczyń mózgowych, ciężka niewydolność nerek lub wątroby (marskość). Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G6PD).
Leki zobojętniające sok żołądkowy, związki wapnia (calcium), żelaza (ferrum), cynk (zincum), w tym preparaty witaminowo-mineralne zawierające sole tych pierwiastków, bizmut (bismuth subcitrate) oraz sukralfat (sucralfate) hamują wchłanianie norfloksacyny z przewodu pokarmowego, powodując osłabienie jej działania; w przypadku konieczności jednoczesnego leczenia tymi preparatami i norfloksacyną należy zachować minimum trzygodzinny odstęp przy ich zażywaniu. Nie stosować łącznie z tetracyklinami (doxycycline, tetracycline), nitrofurantoiną (wzajemne osłabienie działania przeciwbakteryjnego). Norfloksacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, a osłabia skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Cymetydyna (cimetidine) wydłuża działanie norfloksacyny (konieczne zmniejszenie dawki). Z cyklosporyną (ciclosporine) może wywołać odwracalną niewydolność nerek.
Przyjmować na pusty żołądek (1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłkach); ostre zakażenia: 2 razy na dobę po 400-800 mg przez 7 do 10 dni; przewlekle (do 12 tyg.) zakażenia układu moczowego; zapobieganie nawracającym zakażeniom układu moczowego: 1 raz na dobę 200 mg wieczorem przez 1-2 lata; zapalenie pęcherza moczowego u kobiet: 2 razy na dobę po 400 mg przez 3 dni; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego: 2 razy na dobę po 400 mg przez 4-6 tygodni; zakażenia żołądkowo – jelitowe: 2 razy na dobę po 400 mg przez 5 dni; biegunka podróżnych: 1 raz na dobę 400 mg od dnia poprzedzającego podróż do 2 dni po powrocie; ostra rzeżączka: jednorazowo 1200 mg lub 2 razy na dobę po 400 mg przez 3-7 dni.
Cena od 5 do 10 zł.
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 400 mg norfloksacyny.
Norfloksacyny, podobnie jak innych fluorochinolonów, nie wolno stosować u dzieci poniżej 16. roku życia (w okresie wzrostu) ze względu na możliwość trwałego uszkodzenia rozwijających się chrząstek stawowych. Leki z grupy fluorochinolonów nie powinny być stosowane w banalnych infekcjach, wrażliwych na leczenie innymi antybiotykami. Podczas leczenia (oraz kilka dni po jego zakończeniu) unikać słońca (lek ma działanie fotouczulające, czyli pod wpływem światła słonecznego prowokuje występowanie zmian skórnych); należy pić duże ilości płynów; obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu. Działaniem niepożądanym charakterystycznym dla fluorochinolonów jest zapalenie ścięgien, głównie ścięgna Achillesa; bardzo rzadko może to prowadzić do zerwania ścięgna. Pojawiający się ból, zwłaszcza gwałtowny, zlokalizowany na tylnej powierzchni podudzia połączony z bólem podczas ruchu, a zwłaszcza z nagłym opadaniem stopy wymaga pilnej konsultacji lekarskiej.
Działania niepożądane
Stosunkowo często może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, uczucie pełności w nadbrzuszu, wymioty), ponadto bóle i zawroty głowy, nadmierne pobudzenie, bezsenność, bóle mięśni i stawów, zaburzenia widzenia, smaku i słuchu, światłowstręt, nadwrażliwość na promienie słoneczne, a niekiedy omdlenia i drgawki. W wyjątkowych przypadkach, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, może dojść do zakażeń przewodu pokarmowego bakteriami opornymi na lek (co objawia się złym samopoczuciem, gorączką, bólami brzucha, ciężką biegunką). W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych dolegliwości należy przerwać stosowanie leku i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nolicin a alkohol

Nolicin u osób starszych(65 lat i więcej)
Nolicin dla dzieci(do 18 lat)
Nolicin w ciąży
Nolicin a karmienie piersią
Nolicin a prowadzenie pojazdów
Nolicin refundacja

Nolicin cena i opakowania

Nolicin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Nolicin uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (5 opinie pacjentów)15 komentarzy Nolicin

 1. Sylwia

  Lek biorę często jest skuteczny ale ma dużo skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego ale można się jakoś przemęczyć lek niestety ma też działanie fotoczulające nie można długo przebywać na słońcu bo powstają czerwone plamy na skórze

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Pacjentka

  Nie polecam leku Nolicin, w pierwszej dawce dziwne samopoczucie, bóle mięśni, zawroty głowy i osłabienie, omamy. W drugim dniu tak silne zawroty głowy, bladość i osłabienie, bóle mięśni, że lek odstawiłam.

  Odpowiedz
 3. Jovita

  Ja mam przepisany ten lek i nie wiem czy go zaczac brac bo mam wrzody na dwunastnicy boje sie ze skonczy sie podraznieniem i szpitalem wie ktos czy mozna je brac jesli ma sie wrzody i slaby zoladek

  Odpowiedz
  • Aga

   Biorę drugą dobę w dawcę 2x 400 mg na zapalenie pęcherza i cewki po cewnikowaniu, na razie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Co do poprawy to mam mniejszy ból i nie mniejsze parcie na mocz. Być może kluczowe jest branie tego leku na pusty żołądek.

   Odpowiedz
  • Aga

   Biorę drugą dobę w dawcę 2x 400 mg na zapalenie pęcherza i cewki po cewnikowaniu, na razie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Co do poprawy to mam mniejszy ból i mniejsze parcie na mocz. Być może kluczowe jest branie tego leku na pusty żołądek plus probiotyk.

   Odpowiedz
 4. Jaśmin

  Za pierwszym razem przy kamicy nerkowej i bakteriach bardzo pomógł . Nie przypominam sobie żebym miała jakiekolwiek skutki uboczne . Teraz po roku spokoju przy kolejnym ataku kolki bakteriach i 3 tyg parciu w cewce lub pęcherzu odczuwam Odrazu duża poprawę , już mnie co 2 sęk nie ciągnie pęcherz/cewka tylko incydentalnie wczoraj przez godzinę a dziś przez 15 minut . Razem brałam 4 dni i mam zalecone przejsc z nolicin na levoxa z przyczyn chyba takich ze jest bardziej skuteczna i zapobiega nawrotom infekcji . Okaże się . Jeszcze apropo nolicinu za drugim razem jak go po roku teraz brałam 3 dnia od wzięcia byłam strasznie śpiąca ze myślałam ze zasnę w pracy na krześle i miałam spóźnione reakcje aż będę musiała sprawdzić czy żadnych błędów w pracy nie poroniłam . Dziś tego 4 dnia czuje takie szybsze bicie serca i delikatny szum w uszach ale na tym koniec bo już mam brać levoxa .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Dorota

  Nie powinnam oceniać skuteczności ani czasu działania ponieważ wzięłam tylko 2 tabletki i na tym zamierzam poprzestać Od zawsze mam wrażliwy żołądek i jeśli chodzi o ten lek to już wiem ,ze nie powinny go brać osoby z problemami żołądka Dzisiaj rano wzięłam pierwszą tabletkę i przez cały dzień czułam się średnio, nudnosci ,bolgoty w jelitach O 22:00 zgodnie z zaleceniem dwie godziny po kolacji druga dawka i zaczęło się od godziny 24 ból żołądka ,ból brzucha po lewej stronie, nudności, zawroty głowy gorączka ,swędzenie skóry wysypka, osłabienie,Teraz jest prawie 6 jest trochę lepiej ale o spaniu nie ma mowy Osobiście nie polecam jeśli macie wrażliwy żołądek

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Nika

  Nigdy nie miałam uczulenia ani alergii na żaden lek. Byłam po usunięciu cewnika z nerki do pęcherza tzw JJ. po takim zabiegu obowiązkowo należy przyjmować antybìotyk w celu uniknięcia zakażenia. Dostałam Nolicin 2x dziennie i ku mojemu totalnemu zdziwieniu z osoby kompletnie zdrowej pełnej energii stałam się wrakiem człowieka. Dostałam gorączki zaczęłam sie potwornie pocić nie miałam siły wstać robiło mi się czarno przed oczami najmniejszy ruch bolał zataczałam się mdliło mnie cały czas spałam bolało mnie gardło, czułam się bardzo źle. Miałam zażyć 2x5dni próbowałam wytrzymać wzięłm 6 z10 7 nie mogłam myślałam że umrę. Poszłam do rodzinnego i dowiedziałam się że to uczulenie. Mogło się bardzo źle skończyć. Dostałam cipronex i leczę się dalej

  Odpowiedz
 7. Anonim

  Samo zasadnicze działanie leku jest bardzo dobre, w przypadku zapalenia nerek pomaga bardzo szybko. Jednak u mnie po 2 dniach wystąpiły silne zawroty głowy i inne wymienione objawy neurologiczne

  Odpowiedz
 8. nerka

  Stosuję 3 dobe i nic mi nie jest nawet wczoraj pilam alkohol sikam tak czesto jak przed braniem leku to mnie najbardziej wkurza

  Odpowiedz
 9. INA

  Od tygodnia łykam tabletki,od 2ch dni mam wrażenie że wątrobę mi wypchnie,dziwne

  Odpowiedz
 10. pacjetka

  Po dwoch dobach stosowania leku Nolicin 400 mg w ilosci (2×1- 7 dni),potem ( 1×1/2 na noc) do wyczerpania opakowania(20 tabletek), zadzwonilam do lekarza z powodu totalnego dyskomfortu mojego organizmu:bol zoladka, mdlosci, zawroty glowy,oslabienie,opozniona reakcja.
  Lekarz zalecil redukcje leku z 1 tabletki do1/2 tabletki, dolegliwosci nie ustapily.
  Odczuwam zabojcze dzialanie leku i zmuszona jestem odstawic lek.

  Odpowiedz
 11. Sylwia

  Nolicin stosuję od 2 dni. Wczoraj w nocy po 24h od pierwszego zastosowania poczułam ból w lewym boku ( coś jak w przypadku kolki nerkowej ) i dyskomfort żołądka.
  Poza tym pojawiła się wysypka na łopatkach oraz lędźwiach. Ból pęcherza i problem z oddawaniem moczu ustępuje.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą chorującą na zapalenie nerek. Nolicin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 400 mg(miligram). Lek bardzo dobry na problemy z nerkami i zbyt częstym oddawaniem moczu. Lek brany 2 razy dziennie po 1 tabletce przez prawie 10 dni pomógł w 100%. Polecam te tabletki. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Nolicin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania