Oxazepam

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Oksazepam TZF
Oxazepam

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i nasennym, słabym przeciwdrgawkowym i zwiotczającym mięśnie. Patrz również: OKSAZEPAM.

Jest stosowany w leczeniu lęku, lęku z depresją, w stanach napięcia, nerwicach lękowych, w przypadku pobudzenia i zachowań agresywnych, bezsenno­ści oraz w leczeniu uzależnienia alkoholowego.
Uczulenie na pochodne benzodiazepiny, miastenia, jaskra z wąskim kątem przesącza­nia. Nie stosować u dzieci do 14 rż. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na choroby nerek i wątroby, masz trudności w oddawaniu moczu lub niskie ciśnienie krwi. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
Lek nasila działania niepożądane leków nasennych, uspokajających, antydep­resyjnych, narkotycznych leków przeciwbólowych, antyhistaminowych, np. przeciwuczuleniowych, zwiotczających mięśnie, przeciwpadaczkowych i stosowanych w chorobie Parkinsona.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawek leku, przyjmować podwójnej dawki ani przerywać nagle leczenia.
Cena od 5 do 10 zł.
oksazepam
W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Najczęściej występuje senność, uczucie oszołomienia, zawroty i bóle głowy, niezborność ruchów, uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej, zaparcia lub biegunki, widzenie za mgłą, senność następnego dnia po przyjętej wieczorem nasennej dawce leku, trudności w oddawaniu moczu. Rzadko występują nudności i wymioty, niepokój, rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji i pamięci, depresja, osłabienie mięśni, halucynacje, wysypka skórna. Przy przedawkowaniu może wystąpić nasilona senność i osłabienie, niewyraźna mowa, niepokój, trudności z oddychaniem, wolna czynność serca, drżenia. Oksazepam wywołuje uzależnienie, dlatego nagłe przerwanie leczenia może wywołać niepokój, bezsenność, zawroty i bóle głowy, bóle brzucha i mięśni, silne poty, drżenia i drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Oxazepam a alkohol

Oxazepam u osób starszych(65 lat i więcej)
Oxazepam dla dzieci(do 18 lat)
Oxazepam w ciąży
Oxazepam a karmienie piersią
Oxazepam a prowadzenie pojazdów
Oxazepam refundacja

Oxazepam cena i opakowania

Oxazepam Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Oxazepam uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Oxazepam

  1. Jestem 42 letnim mężczyzną chorującym na nerwy. Oxazepam dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 673 dni w dawce: 10 mg(miligram). Generalnie tego leku nie polecam, nie cenię bardzo uzależnia zawiera benzodiazepinę, sam nie mogę się od niego uwolnić. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Oxazepam w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania